Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanymotor három kivezetése,...

Villanymotor három kivezetése, multiméterel mérve sípol a motor külsejére mérve?

Figyelt kérdés
Szakadásra van állítva a multiméter, tehát kontakt van mind három kivezetésen mérve a motor burkolatával. Tehát szerintem zárlatos, de mégis működik. Hogy lehet ez?

2021. nov. 20. 23:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#8, Szirty arról beszél, hogy ha lenne védővezető bekötve a dugaljba, akkor a túláramvédelem működött volna a testzárlatra, de mivel nem mondja a kérdező, hogy valami lecsapott volna, hát "ezek szerint nincs".
2021. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szirty ***** válasza:

Pontosan.

Illetve (mint említettem9 attól függ hogy a tekercsben hol van a testzárlat.

Ha éppen a tekercs elején a nullához közel, akkor működik védővezetővel is.

De ha megfordítja a dugvillát és úgyí dugja be akkor pukk! :)

2021. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam be dugni a dugaszt mindkét irányban, működött, földelés be van kötve.
2021. nov. 21. 17:12
 14/16 Szirty ***** válasza:
Vagy a műszered rossz, vagy a motor, vagy a kondi vagy rosszul mérted.
2021. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fotózd már le a motor adattábláját!
2021. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem az adattábla a lényeg, hanem hogy sípol a műszer, három kivezetése van a motornak és mind háromnál ez van. Kondit külön néztem az nem vezet ki áramot, lekötött vezetékkel mértem. Dugvilla bármelyik ága sípol a földelés vezetékre.
2021. nov. 21. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!