Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megengednétek magatoknak egy...

Megengednétek magatoknak egy kapszulás kávéfőzőt az alábbi feltételek mellett? ⬇️

Figyelt kérdés

Egyedül élek bár nem olyan sok fizetésből. (130-150ezer, mikor mennyi, függ attól is, hogy van-e szombat benne ugye) Hitelt nem fizetek. Csak egy macskám van.

Nem cigizek, nem iszok. Nem járok el bulizni mert nem az én világom. Jobb szeretek itthon olvasni. Ha vannak jó akciók szoktam is rendelni könyveket mert itt nincs könyvesbolt.

Mostanában a dobozos kávékat szoktam inni amik tele vannak cukorral. Ha simán iszok kávét mindig édesítővel ízesítem.

Már rég szemezgetek egy kapszulás kávégéppel csak eddig szüleimmel laktam, tőlük függtem, kotyogósunk volt mindig.

Viszont nem valami olcsók ezek a kapszulák.. kicsit sajnálnám is rá a pénzt.

Ti vennétek a helyemben? Megengednétek magatoknak ha másra nem nagyon költötök?



2021. nov. 29. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Én presszófőzőt és külön egy darálót vettem. Szemes kávét veszek, ami sokkal olcsóbb. Frissen darálva minden aroma a kávéba lesz.

Kapszulás tesztelt minőge nem túl jók, aromával keverteket nem szeretem, feleslegesen nem költök, és nem szemetelek. Veheted az utángyártottakat idővel, amivel sokszor megszenvednek a főzők.

Szóval olcsón jót iszom.

2021. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Vegyél egy használt Jura kávégépet 50-70E-ért és főzz szemeskávéból finom, igazi kávét.
2021. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Volt már igen drága örlős kávéfőzőm.

Sajnos meg sem közelíti a hagyományos kotyogóban főzött kávéét, ezért ez utóbbinál maradtam.


A kapszulás kávé ára adagonként 100-200 Ft-nál kezdődik.

A kilós ára meg 8-20ezer Ft/kg meg a csillagos ég.

Ráadásul ennyiért nem valami drága étteremben szürcsölgeted, hanem otthon a konyhában.

2021. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
71%

A kapszulás kávéfőzőkhöz lehet kapni nem eredeti gyártótól is kapszulát, illetve van olyan típus (pl. Dolce Gusto), amihez újratölthetőt is. Úgy tudom a Nespresso kapszulája a legdrágább típusú alapból, viszont ahhoz a legnagyobb a választék az utángyártott kapszulák közt. Ezek közül tényleg van olyan, amivel megszenved néha a gép, de amit pl. mi iszunk, azzal soha nincs semmi baj.

Mit nem szeretsz a kotyogósban? Miért pont kapszulásat szeretnél? Szereted az ízesített kávékat? (Abból nagy a választék a kapszuláknál.) Azt te tudod, hogy mennyi pénzed van egy hónapban kávézásra, ha belefér, akkor vedd meg, ha nem, akkor majd kicsit később, ha jobban keresel.

2021. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Egy adag kávéhoz 5-7g őrölt kávé kell. Ebből könnyű kiszámolni mennyit költenél.

Ha otthonülős vagy, add meg a kávézás módját. Vannak igen drága kimért szemes kávék, és így árulják a minőséget. Otthon megdarálod a kívánt szemcseméretre és főzöd, iszod. Ez igazi kávés élményt nyújt.

2021. nov. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Melyik gyártó gépét vennéd?

Én többet keresek, mégis töltöm magamnak a kapszulákat. Amennyi kávét én megiszok, annyit nem enged kapszulásból megvenni a pénzügyi érzékem.

Tchibo Cafissimo van nekem, szerintem nagyon jól tölthető, gyári kapszulába a két műanyag szűrő közé kell a darált kávét tenned, semmi fóliázás stb.

Nespresso is jó, de ahhoz utántölthető kapszulát kell venned.

Dolce Gusto szintén aftermarket kapszulát igényel hacsak nem akarsz alufóliával vesződni.

2021. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Nézzük a matekot:

Átlagosan 7 gramm őrölt kávé kell egy jó kávéhoz.

Vagyis 1 kg kávéból kb. 140 darab kávét lehet főzni.

Pl. 1 kg 2600 Ft-os Omniából kb. 18 Ft-ba jön egy kávé.

Amennyiben pl. napi 2 kávét iszol, akkor ez 18Ft x 2db x 360nap = kb. 13.000 Ft/év.

Tehát egy reggeli és egy délutáni kávázást éves szinten 13ezer Ft-ból megúsznál.


Amennyiben ugyanennyi kávét iszol pl. a 200 Ft-os kapszulásból, akkor a

napi két db. kapszulás kávé egy évre vetített ára: 200Ft x 2db x 360nap = 144.000 Ft/év.


Vagyis kb. egy havi fizetésed menne el csak a kávézásra.

(Ennyiből pl. már elmehetnél nyaralni valamelyik szép tengerpartra.)

2021. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nézz szét a jófogáson, lehet találni használtan 20 ezer körül karos kávéfőzőket. 15 bar-os gépek. Kis gyakorlással simán hozni lehet vele a kapszulás kávé minőségét töredék árból (egy csészére vetítve).

A karbantartás is pofonegyszerű. Havi egy citromsavas átmosás. Nincs benne semmi varázs mechanika, mint az automatákban.

2021. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Én jobban állok mint te,de még igy sem engedem meg magamnak. Bár csak egyszer iszok egy nap.

Meg nem is kell, kotyogósnál nincs jobb 😋

2021. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

+ 1 a kotyogósra!

Már az előszobában is megérzem a kiáramló kávéillatot...

2021. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!