Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az infrapanel vagy az elektrom...

Brokenbone kérdése:

Az infrapanel vagy az elektromos (ventillátoros) fűtőpanel fogyaszt többet?

Figyelt kérdés

Az infrát éjjel is járatnám mivel az csendes, ha pedig ventillátorost veszek az csak napközben menne a hangja miatt.


16,2 négyzetméteres panel sarokszobában használnám, 1000 watt körül. Körülbelül mennyit dobnának a villanyszámlán?



2021. dec. 10. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezek gagyi kamu dolgok ,olyan mint a hajszáritó addig nyomja a meleget míg áram slatt van ... De az olajradiator jobb , abban van olaj ami tárolja is a hőt .....
2021. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szirty ***** válasza:
86%

"...abban van olaj ami tárolja is a hőt"


Igen. Kikapcsolás után 10 percig még meleg :)

2021. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Az infrapanel meg semeddig , de neked ez magas inkább a pattanásaid nyomogassad mint a klaviatúrát kölyök . Klaviatura = billentyűzet ...
2021. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kiegészítőnek kellenek radiátor mellé, nyilván tudom magamtól is, hogy addig meleg ameddig be van kapcsolva. :)


Továbbra is várom a választ, köszönöm.

2021. dec. 10. 20:16
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Én nem tudom, hová fajul a világ, ha az emberek már egy szorzásért is a neten keresik a segítséget. :D Akkor mi lesz, ha a neten keresnéd a segítséget, de már annyira elhülyültél, hogy nem tudod, hogyan kell a nettel bánni? :D

Ha napi 2 órát használod félgózzel, akkor az napi 40 ft.

Ha napi 24 órát használod teljes gőzzel, akkor meg napi majdnem egy ezres.

30-al ezeket be tudod még szorozni? Tudod, akkor les havi összeg. Tudod, a hónap az 4 hét, meg valamenya. Hogy a hét mennyi... Nem nyolc!

2021. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem értem. :)
2021. dec. 12. 18:17
 7/13 Szirty ***** válasza:
100%
Akkor próbáld ki.
2021. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Két 1000W-os cucc ogyanannyit fogyaszt ha ugyanannyi üzemidőt működik.

"Körülbelül mennyit dobnának a villanyszámlán?"

Működési idő függvénye.

Teljesítmény szorozva idővel, szorozva villamos áram díjával = szémlaösszeg

Pl. 1500W, 8 órát fűt naponta harminc napon át, és 37 forint 1 kwh díja:

1,5 x 8 x 30 x 37 = 13320 Ft

2021. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell. Vésztartaléknak vagy folyamatosan használni fogod időnként.


Inkább praktikummal foglalkoznék, mert a fogyasztásuk ugyan annyi.

Mármint ha mindegyikre az van írva hogy 1000W akkor nagyjából ugyan annyit fognak fogyasztani. Egy zseb ventilátoros 1000W os nyilván nem fog annyit enni mint egy 2500W os olajradiátor. :) Nem is tud úgy fűteni ha kell.


Nekem sima 2 hősugárzóm van. De csak tartalékban.

Ha kell egy szobát kifűt az egyik és arra jó.

Lakásra kevesek.

Azért vettem mert pár éve bexart a kazán télen -10 fokos hidegek kellős közepén. Valamivel temperálni kellett. Úgyhogy az első boltban megvettem mind a kettő hősugárzót. :) Azóta új a kazán, de hősugárzó tartalékban sose rossz :)


Infra szerintem tartósan használva jobb, mert falra tudod szerelni nem foglal helyet. tartós használatra jobbat érdemes venni, aminél jobban lehet a teljesítményt szabályozni. Hamar behozza az árkülönbözetet ahhoz képest amelyiket nehéz szabályozni.

2021. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a villanyfűtéses kérdések pont olyanok mint az, hogy mi nehezebb: 1 kg pihe, vagy 1 kg ólom..

Teljesen mindegy, milyen eszköz alakít valamennyi kWh villamos energiát valamennyi kWh hőenergiává, mivel ezek egyike sem hőszivattyú, hanem egy ellenállást tartalmazó fűtőtest.


Természetesen egy hősugárzó kellemesebb hőérzetet adhat, mint egy ventilátoros valami.


Az olajradiátor nem tárol túl sok hőt, de ha tárolna is, akkor se fogyasztana kevesebbet semmivel, mert fel is kell fűteni, és összességében ugyanannyi energiát kell venni, amiért ugyanannyit kell fizetni...

2022. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!