Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ezt a termosztátot hogy kéne...

Ezt a termosztátot hogy kéne bekötni?

Figyelt kérdés

Termosztát:


[link]

Leírása:

[link]


Kazán:

turbó gázkazán, alap Biasi modell


Most egy hagyományos tekergetős termosztát van, amihez 2 kábel megy a kazánból.


Mellette van konnektor, így onnan tudok húzni fázist, nullát.


Nekem egyértelmű lenne, hogy a rajz alapján kell bekötni, de a villanyszerelő pánikol, hogy mi van ha rossz lesz, és meghal a kazán, és itt maradunk télen fűtés nélkül.



2021. dec. 18. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a 3.-4. pólusokra kell adni áramot.

A K2-K1-re pedig rákötni a régi termosztát vezetékét.

Ott van a rajzon, ettől értelmesebben nem lehet lerajzolni.

Ha ennyit nem tud a villanyszerelőd, akkor részvétem.

Az 1.-2. kapcsok maradjanak üresen, ragaszd le neki szigetelő szalaggal, hogy ne pánikoljon.

2021. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ebből van 3 féle, a tiéd az alsó:

[link]

A jobb felső a bekötése:

[link]

2021. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszi nektek a megerősítést, mentek a zöldek
2021. dec. 18. 23:19
 5/9 A kérdező kommentje:

még egy kérdés, de sejtem a választ


ugye a jelenlegi termosztát vezetékei felcserélhetők?


szóval mindegy, hogy hogy kötöm be a dry contactba

2021. dec. 18. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy felcserélhetőek, a lényeg csupán az, hogy ha zárod, akkor beindul a kazán, ha nyitod, akkor leáll (mindegy hogy az egyik ér a másikhoz, vagy a másik az egyikhez).

[link]

10. oldal.

A kazán 2. számú sorkapocsba megy a szobatermosztát kontakt. Vigyázz vele, az 1. és a 3. pontja közé kell a termosztát K1 és K2, a 2. pont a fagyvédelmi termosztáté, ne keverd. Értelemszerűen a régi hyelyre kösd vissza, vagy maradjon a régi vezeték ugyanott.

[link]

[link]

2021. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

Szerintem a villanyszerelő nem alaptalanul aggódik!


Annyira azért nem egyértelmű az a rajz.

Illetve ha úgy nézzük két egyértelmű, de ellentétes értelmű rajz van a leírásában.

A felső rajz szerint a készülék potenciálmentes kontaktust ad a kazánnak. Ez kell neked a régi mechanikus termosztátod is ilyen.

De a másik rajzon feszültség jön ki (fázis-nulla) ugyanazon a két kivezetésen. Ez a kazánodat eldurrantaná az majdnem biztos :)


Nyilván kétféle típus lehet lerajzolva egymás után.


Jó hogy képet is linkeltél, mert abból látszik hogy a felső rajz az övé.

De az zavaró hogy NO / NC jelölést rakott egy potenciálfüggetlen érintkező két kivezetéséhez. Ilyet még soha nem láttam.

2021. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

"De az zavaró hogy NO / NC jelölést rakott egy potenciálfüggetlen érintkező két kivezetéséhez. Ilyet még soha nem láttam."

Mert nincs is ilyen, szerintem az lehet az oka.

"De a másik rajzon feszültség jön ki (fázis-nulla) ugyanazon a két kivezetésen. Ez a kazánodat eldurrantaná az majdnem biztos :)"

Nem ugyanazon. Az egy másik készülék. Csak annak zavaró, aki nem figyel.

Arról volt szó, hogy oda nem kell kötni semmit.

Azért is írtam le, az egészet az elejétől el kell olvasni. Nem én gyártottam, nen tudom miért ilyen, de itt leírtam hogy miként mehet biztosra aki nem tudja, vagy nem akarja megérteni.

Azért van a kép.

És ha valaki még ezután is elköti, az megérdemli, azon nem tudok segíteni.

Egyébként sem az én dolgom. Ha ilyen probléma van, hozzáértő szakembert kell hívni.

Bármit el lehet kötni, hülyeség ellen nincs orvosság.

A kérdező legalább érti, megfelelő típust rendelt, illeszkedik a jelen rendszerhez, helyesen bekötve működni is fog. Ő csak megerősítést szeretett volna. Megerősítem, helyes volt a gondolatmenete.

A dry contact nem találkozik sem a fázissal, sem a nullával. Mással sem. A záró érintkező két vége van kivezetve.

A dry contact másik fő jellemzője, hogy nem lehet terhelni. Azaz nem folyik (folyhat) rajta szinte semekkora áram. Mondjuk legyen valamennyi, jelképesen 1 mA-t ne haladja meg. Tehát ez csak a kazán vezérlését indítja. Nem kötünk rá szivattyűt, jelzőlámpát, szelepet, stb.

Ilyen igény esetén elektronikus relé vezérlő bemenetére kötjük, amivel már lehet terhelést kapcsolni. De a jelen esetben nincs szó ilyenről. És nem is szeretném minden egyes erre kószálónak az alapoktól elmagyarázni.

2021. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

"Mert nincs is ilyen, szerintem az lehet az oka."


Nincs bizony. A leírásbanmégis ez szerepel.


"Nem ugyanazon. Az egy másik készülék."


Ezt feltételeztem én is. Sajnos ezt a rajz nem támasztja alá.


"Csak annak zavaró, aki nem figyel."


Én próbáltam megérteni és nagyon figyeltem. De a közölt kép ehhez nem elég ( [link] )


"A záró érintkező két vége van kivezetve."


Az NC jelölés, ami a rajzon van meg épp a NYITÓ(!) kontaktus egyezményesen elfogadott betűjele.


"A dry contact másik fő jellemzője, hogy nem lehet terhelni"


A rajzon az áll hogy 3A. Ami szinte bármi lehet, de első ránézésre egyéb infó híján még az is hogy 3 Amper. :)


" És nem is szeretném minden egyes erre kószálónak az alapoktól elmagyarázni."


Nem is kell!

Elég lenne a gyártó részéről egy egyértelmű és pontos leírás.

2021. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!