Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vaillant gázkazánhoz hogyan...

Vaillant gázkazánhoz hogyan kell bekötni a külső hőmérséklet érzékelőt?

Figyelt kérdés

Vaillant ecoTEC pro VU 246/5-3

COMPUTHERM Q7RF rádiós egyszerű szobatermosztát vezérli.


Ez a Vaillant külső érzékelő jó hozzá, vagy ez csak a komplett vaillant időjárás követő állomással együtt működik? (amit nem fogok megvenni, mert nagyon drága)

[link]


A fizikai szerelés részét értem, nem arra vonatkozik a kérdésem, a részleteket nem látom, mert nincs benne a kezelési és beüzemelési útmutatóban. Kár, hogy nincs erről videó a neten.


Tehát veszek egy külső hőmérséklet érzékelőt, az északi árnyékos oldalra felszerelem, majd a vezetéket bekötöm a panelen kijelölt helyre. Eddig rendben van, meg tudom csinálni. Az érdekel, hogy utána mi történik.


A kazán menüjében be kell lépni valahová, ahol a jelleggörbét lehet állítani? Hol van ez a menüpont? (A szervíz menübe be tudok lépni, a leírásban benne volt a kódja)


Vagy külső eszköz kell hozzá a beállításhoz?


Vagy ha rádugom a szenzort, akkor érzékeli és magától előjön a jelleggörbe?


Ha van külső hőmérséklet jeladó, akkor a szobatermosztát kell még hozzá?


Előre is köszönöm a választ.



#gázkazán #termosztát #Vaillant #központi fűtés #külső hőmérséklet jeladó
2021. nov. 24. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Jobb ha ezt kihagyod,ne bolondítsad meg a kazánod .Mennél többet tud 1 kazán,annál több a hiba lehetőség is.

Pont úgy van itt is.,mit az autóknál.Amíg a Trabant vidáman gurul,addig 1 agyon műszerezett autó azonnal le tilt,még a motor sem indíható.

2021. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Automatára kell állítani a vízhőmérsékletet.
2021. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kissé hibrid a rendszered így.

Ezeket a kazánokat nem a régi 2 vezetékes rövidzáras vezérlésre tervezték.

Be lehet kötni, és akkor maxon fut a kazánod, nem tud rendesen kondenzálni se, stb.

Ha rendes vezérlő van betéve, akkor az úgy szabályozza a fűtést mint az inverteres klímát szokás, azaz szépen leszabályozza ha már a kívánt hőmérséklet közelébe érsz és nem fűt túl. A külső hőmérséklet érzékelőhöz tudtommal kell egy vezérlő panel is.

pl: vaillant multimatic 700f/4

Ez az amit nem veszel meg szívesen. Ebben van egy vezérlőpanel amit be kell pattintani a gép elejébe, ahol kommunikál vele közvetlenül, illetve van egy házban tartható egysége ami vezeték nélkül beszélget vele, és van a külső hőmérséklet érzékelő.

Ilyenkor már nem kell a computherm-es verzió. Nekünk pár radiátoron ambisense termosztát fej van ami vezérli a kazánt, plusz egy wlanos modul.


A kazánosok nem magyaráztak el mindent, de úgy tapasztalom, hogy a kazán keringeti a vizet és ha úgy veszi észre, hogy hőigény van, akkor fűteni kezd. Pl ki volt nyitva egy radiátorom amin mlg golyós csap volt. Folyamatosan fűtötte mint a hülye, pedig sehol semmivel nem jeleztem, hogy oda meleget kérek.

A megfelelő víz hőmérsékletet pedig a vezérlő adja meg neki. A kinti hőmérséklet alapján, illetve a szerelő állít be egy szorzó számot. Ez a szám más egy szigetelt és szigeteletlen háznál.

A computherm ilyenkor már nem kell.

Nekem ugyanazok a szobatermosztátok voltak mint neked. Jelenleg most sia hőmérőként funkcionálnak, a központi egységet meg lekapcsoltam, be sincs már kötve a kazánba. Hamarosan összepakolom és eladom mindet.

Az ambisense-k mellé lehet venni elvileg szobatermosztátot is ami pontosít. Persze annak is darabja 20e Ft, tehát nem olcsó.

Én most telefonról kapcsolgatom az ambisense fejeket, ez nagyon kényelmes. Mellette vannak radiátorok amik sima offline fejekkel vannak ellátva. Így is működik rendesen.


Szóval én amondó vagyok, hogy ha már ilyen kazánod van, akkor szánd rá azt a plusz pénzt amivel teljes értékű lenne. Ez így most féllábú és gazdaságtalan.

2021. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem most is vezérli a vizhofokot. Fűtés közben változtatja, gondolom a visszatérő vizet figyeli. Nagyon ritkán fűti fel a beállított max 50 fokra. Legtöbbször 38-43 fokon tartja a vizet.
2021. nov. 25. 05:12
 5/6 anonim válasza:
No akkor a kérdésre röviden: a kazánon nem lehet jelleggörbét állítani, azt csak a megfelelő VAILLANT szabályzón. A te esetedben a legkisebb ráfordítást a sensoHOME VRT 380 szobai termosztát megvétele jelentené, de ahogy írták is, a Computermet ebben az esetben el kell engedni. Vagy épp használható a Computerm is a kazánhoz, de akkor az időjárás követő funkciót kell elengedni és az érzékelőt is.
2021. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, főleg az utolsót!
2021. nov. 27. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!