Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kell tartani minimum távolságo...

Kell tartani minimum távolságot a klíma kül és beltéri között?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy van minimum távolság(1-2m) különben nem működik hatásosan de olyat is hogy tök mindegy?

2021. dec. 29. 21:34
 1/8 anonim válasza:
77%
Nekünk 3m van köztük mert így lehetett megoldani, és jól működnek
2021. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem árt ha van köztük egy fal.
2021. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy fal szélesség bőven elég.
2021. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az az 1-2m a rézcsőre vonatkozik, de azt megoldják a kültéri mögött, lehet annyit hajlítani
2021. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehet akár egymás mellett is, de általában min. 3 m csövezést írnak elő a gyártók a két egység között, ha máshogyan nem, 1-2 métert feltekerve a kültéri mögé. Sokan felteszik rövidebb csövezéssel, a klíma meg gond nélkül működik, de nem véletlenül írják elő a 3 métert. Ennél rövidebb csövezéssel a gyári hűtőközegmennyiséggel túltöltött lehet a rendszer, így némileg eltérhet a műkédése az ideálistól. Mondjuk a min. csövezés hosszán vitatkozik a szakma, a szerelők között nincs két azonos vélemény. Én úgy vagyok vele, a gyártók legtöbbször tudják, mit csinálnak, nyilván beleöltek némi munkaórát és pénzt a dologba, így a szerelőknek érdemes betartani a telepítési útmutatóban lévő távolságot. Csak olyan céggel állnék szóba, akinek az árajánlatában alapból szerepel a 3 méteres hossz, nem csak 1-2 méter van benne. Ha már elkérnek sok tízezret egy telepítésért, férjen bele a 3 méter csövezés.
2021. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
El vagytok tévedve. A 3 méter az nem kötelező csak 3 méterig van az alap szerelési ár, az fölött plusz költséget szoktak felszámolni.
2021. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabesz147 ***** válasza:

Nálam öt éve az erkély és a szoba között ún. szendvics szereléssel telepítették, fingom nincs róla, mennyi csövet és kábelt használtak, hajlítgattak ott valamiket, de nem álltam ott végig.

Kifogástalanul működik azóta is:-).

2021. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy méter mindig van a két egység között. Soha nem volt baj egy klímával se, csőhossz miatt.
2022. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!