Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan működik az "öntisztítós...

Hogyan működik az "öntisztítós" gáztűzhely?

Figyelt kérdés
Anyukám szeretne ilyet mindenáron, mert rendszeresen ráég a kicsöpögött rész a tűzhelyre, és nem tudja jól levakarni róla. Emiatt szeretne egy ilyen öntisztítós funkciójút venni, de én nem értem, hogy ez hogyan működik, és hogy tényleg megéri-e. Valaki esetleg tudna tapasztalatot mondani?
2022. jan. 24. 10:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%

Kétféle van, a pirolitikus és a katalitikus tisztítás.

Itt egy rövid leírás mindkettőről:

[link]



Én korábban már nézegettem ilyen sütőket, de igazából nem győzött meg. Szívesen olvasnék én is pozitív tapasztalatot. :)

2022. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%
Baràtnőm sütője öntisztítós. Ő azt mondta egyszer próbàlta, semmi sem történt. Úgy tisztítja azóta mint bàrmely más sütőt. Azt nem tudom melyik fajta, a fentebb említettekből.
2022. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%

Több féle létezik ezekből.


Nekem pirolitikus tisztítású van. Egy éve intenzíven (heti minimum 5 alkalommal) használom. Nagyjából havonta kéri a tisztítást a gép (érzékeli magának), ekkor kiveszek mindent belőle és elindítom. Kb 400 fokon 1,5 óra alatt égeti el az összes szennyeződést. Miután lejárt a program és kihűlt nagyjából, egy nedves ronggyal kitörlöm és ennyi.


Amíg nem lett ilyen sütőm azt hittem, hogy felesleges flancolás, azóta viszont nem kell zsíroldóznom órákig, kitisztítja magát, én csak néha-néha egy nedves mosogatószeres szivaccsal áttörlöm a belsejét, illetve az üvegeket kb negyedévente kiszedem hogy megtisztítsam, de ez igazából csak az én hóbortom.


Száz szónak is egy a vége, sosem vennék másmilyen sütőt. Hidd el nem fogja anyud megbánni.

2022. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
És hármas, nálad a tűzhely tetején is működik ez a funkció?
2022. jan. 24. 11:08
 5/36 anonim ***** válasza:
65%
3-as vagyok. Mire gondolsz pontosan?
2022. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
65%
4: a sütő "plafonjára" gondolsz, vagy a főzőfelületre mint "teteje"?
2022. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A főzőfelületre gondolok, nem a sütőrészre. Mi igazából ritkán sütünk, gyakrabban főzünk (pl. levest), és leggyakrabban ott probléma a tisztítás.
2022. jan. 24. 11:24
 8/36 anonim ***** válasza:
79%
anyukad vegyen tuzhely tisztitot, valami jobb markat (nekem mr proper van, spray, leolvaszt mindent). meg normalis meretu edenyeket amiket nem tolt csurig, akkor nem fog semmi sehova csopogni
2022. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

7: ha elolvastad a leírást, amit az előbb linkeltem, nyilvánvalóvá válik, hogy ez a fajta tisztítás csak sütőben értelmezhető - hiszen a főzőfelület nem egy zárt tér, ahol rá lehet fűteni 400 fokot....


Nem írtad, hogy milyen főzőfelület... Gáz, villany, indukciós, üvegkerámia, egyéb???

2022. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%

Ja, bocs, most látom, hogy a főkérdésben ott van, hogy gáz. Elnézést...


Hát akkor tűzhelytisztító hab, és fogkefés sikálás. De legjobb gyakran lepucolni, ha kifut vmi étel, és akkor nem halmozódik a ráégés.

2022. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!