Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van az,hogy az adott...

Miért van az,hogy az adott villanybojlerből ugyanaz a típus eltérő méretben (pl 50/80/120 liter) is ugyanakkora éves fogyasztást tükröz az energetikai besorolásában?

Figyelt kérdés

Hisz logikus lenne,hogy a nagyobb méretű tartálynak nagyobb lesz a hővesztesége. Vagy a gyártók ezt arányosan nagyobb(vastagabb) hőszigeteléssel oldják meg?

Az alábbi linken töltöttem le egy adatlapot amin az 50-80-100-as méretnél is egyformán 1284 kwh volt az éves fogyasztás.

[link]


További érdekesség hogy igazából a 100-as tipus valós tárolási térfogata 80liter ,a 80asé 65,az 50-esé pedig 45liter :)



2022. febr. 2. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Lehet trükközni a statisztikákkal, hogy a 120 literesbe is csak 1kW-os fűtőszálat tesznek, és akkor a műszaki analfabéta megörül, hogy egy ilyen rohadt nagy bojler is csak 1280kW-ot eszik meg.
2022. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan akkora a fűtőteljesítmény, illetve mindnél ugyan annyi elhasznált melegvízzel számolnak.


Tehát pl napra levetítve a 50-literesnél is 70 literrel számolnak, meg a 100 literesnél is.


A hőveszteség meg annyira elenyészően eltérő a méretek miatt hogy nem is mérhető, ami veszteség van az nem is a szigetelés hanem a bejövő/kimenő cső, illetve a kezelőszervek/fűtőszál helyén szökik, de az meg ugyan akkora mindnél.

2022. febr. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a fűtőszál teljesítményéről van szó,hanem az energetikai besoroláson feltüntetett gyárilag mesterséges körülmények között (bizonyos feltételeket betartva, pl 65fokra melegített 10fokos vízzel 20fokos környezeti hőmérséklettel meg egyéb adatokkal számítva) mennyi lesz a bojler éves fogyasztása. :)
2022. febr. 2. 04:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam a fűtőszál teljesítménye is számít, főleg mivel nagyobb fűtőszál jobban fűti a tápvezetékeket is.
2022. febr. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2 Értem. Köszönöm. Azt hittem nagyobb hatása van a felületnek a hőveszteségre. Elfogadom,hogy mégse.
2022. febr. 2. 05:11
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 Simán igazad lehet,csak azt hittem hogy az #1-es félreértette amit írtam. Bár így már értem a logikát a dologban. Köszönöm
2022. febr. 2. 05:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, egyébként ha nem lenne szigetelve a tartály akkor igaz lenne az hogy nagyobb felület több veszteség, viszont nagyon jók ezek a szigetelések, pl hűtőládáknál is hasonlót használnak, és ott is ha nincs nyitogatva illetve ha az ajtó szigetelőgumija is jó akkor akár 1 hétig is fagyva marad a kaja kikapcsolt fagyasztó esetében.


Na mármost bojlernél is ez lenne a helyzet, ha nem lenne ki/bemenő cső, meg a fűtőszál környékén is ugyan akkora szigetelés lenne mint máshol, egy hétig simán meleg maradna a víz, vagy legalábbis alig hűlne.

2022. febr. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet amúgy. Szerintem terveztess egy extra burkot a fűtőszálhoz pluszban valami hűtőajtó feelinggel,hogy azért utána cserélhető legyen a fűtőszál később. Lehet sokat keresnél vele. Szabadalmaztasd :D
2022. febr. 2. 06:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az energetikai besorolasban legfőbb érv a hatásfok. Márpedig a fűtőszál 100% hatásfokúnak vehető, nem lesz egyik jobb, vagy a masik rosszabb.
2022. febr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!