Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem áll le a Zanussi-Leh...

VZ2 kérdése:

Miért nem áll le a Zanussi-Lehel hűtőm hűtése, miközben 1-esre van állítva, és nulla fok van a legfelső rács magasságában?

Figyelt kérdés
A fagyasztó alatti duplafalú fehér vízgyűjtő és hőszigetelő(?) műanyag "tálca" benne van. Nincs betolva a falhoz, van hely bőven a hátuljánál. Egyáltalán nem áll le a motor, akárhová is tekerem a hőfokszabályzót, pedig nula fokot mérek hőmérővel a felső rács magasságában. Szerintem gáz biztos van benne, mert nagyon gyorsan lehűtötte a belső teret. Köszi a válaszokat!

#hűtő hiba #fagyaszt a hűtő
2022. febr. 21. 22:40
 1/7 Zzzoli ***** válasza:
Ha megfelelően hűt, mégsem kapcsol ki akkor a termosztát nem jó benne. Ha ilyesmitől nem riadsz vissza, akkor nem egy nagy dolog kicserélni benne. Rendelni a netről is tudsz típus alapján, vagy megfelelő szervizben/üzletben megveszed.
2022. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon a köszi a válaszod! Szétszedtem, tényleg nem nagy dolog, az izzó mögött egy csavar, meg egy másik a kis fehér kupak alatt aztán a termosztát anyáját le kell venni, miután lehúztam a középső sárga gombot, és a tekerőt. Próbáltam kicsit megforgatni a tengeylt fogóval is, óvatosan megütögetni a termosztátot, de nem segített. Nullára tekerve se kapcsol ki a motor. HB200** a tipusa. Elvileg ez jó lesz bele, de még rákérdezek: [link]
2022. febr. 22. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak a teljesség kedvéért, ha mégsem a termosztát lenne a ludas. Ha kevés benne a gáz, akkor is ugyanez történik. Ugyanis a termosztát az elpárologtató aljára van rögzítve, és ha ott nincs elég hideg, akkor nem kapcsol ki. Amit linkeltél az -18 és -28 fok között kapcsol ki.


[link]


De pl ez meg -22 és -31 között. Szóval ha az elpárologtatón csak -15 fok van, akkor sosem fog kikapcsolni, te meg azt látod, hogy minden megfagy a hűtőben.

2022. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ilyet tettem bele és tökéletes azóta. A hütő részébe kellett, nem a fagyasztóba.

[link]

2022. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer az oldotta meg a problémát, hogy a lemozdult termosztátot visszapattintottam a helyére.
2022. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A HB200**-hoz, (ami nekem van) az itteni ( [link] leírás szerinti adatok alapján az kell, amit belinkeltem korábban. Ma megvettem a Betrol Kft-ben és beépítettem. 1-esre állítva 5-6 fok van a legfelső rács magasságban. Kicsit zavar, hogy ilyen alacsony a hőfok már 1-esen is, de végülis mostmár megy és kapcsolgat. Lehet, hogy be kellene vonni teljes hosszában hőszigetelő fehér gumicsővel a termoszát hőmérőjét, mert lehet, hogy visszamelegszik valamenyire a mérési ponthoz képest a hűtőtérben áthaladó termosztát fém hőmérő "cső", és azért hűt ennyire 1-esen is.


Köszi a tippeket mindenkinek! a Termosztát mérővége nem pattant ki, a helyén volt a lemez.


Egy ilyen Lehel HB200**-nál mekkora hőmérsékletnek kellene lenni 1-esre álított termosztáttal a felső rács magasságában? Jó az 5-6 fok? ezt szépen tartja most az új termoszhtáttal.

2022. febr. 23. 23:08
 7/7 A kérdező kommentje:

Van rajta egy állítócsavar! 1 fordulatot tekertem rajta óramutató járásával megegyező irányba, és most ugyanabban a magasságban (a felső polcon) 7-8 fok van 4-5 helyett.


Sikerült megjavítan 4500Ft-ból! :)


Köszi mindenkinek a segítséget!

2022. febr. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!