Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 160 mbaros porszívó mennyire...

160 mbaros porszívó mennyire számít erősnek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 13. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
átlagos
2022. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
59%
Attól függ hogy emellett mekkora a szállítási kapacitása.
2022. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arról sajnos nem találok adatot... Ez egy kis, porzsák nélküli ciklonos porszívó. Általános lakás takarításra használnám. Csak nekem ez a mbar érték önmagában nem mondott sokat, hogy megfelelő-e vagy sem.
2022. ápr. 13. 13:44
 4/7 Zzzoli ***** válasza:

Sok készüléknél Pascal-ban adják meg a szívóerőt. 160mBar az 16000Pa.

Így lehet többre mész, jobban lesz összehasonlítási alapod.

Egyébként ez egy 230Voltos készüléknél átlagos érték, vannak akkus porszívók is amelyek tudnak ilyen vagy ettől nagyobb szívóerőt, csak nem tudnak akkora légtömeg áramot mint hálózati társaik.

2022. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem a mértékegységek közötti átváltással, vagy a nyomás értelmezésével van gondom. A munkahelyemen pl használunk olyan készüléket (nem porszívó) ami az angolszász psi-ban adja meg a nyomást. Soha nem szoktam Pa-ra, bar-ra átváltani, mert ott tudok viszonyítani hogy egy 2000-3000 közötti érték a jó. Porszívónál viszont fogalmam sem volt, hogy milyen nyomásértéket kell tudnia. De így már nagyjából tudom.

Ez egyébként egy vezetékes porzsák nélkül kicsi, de viszonylag márkás készülék, amiről kérdeztem. Akkusnak nem látom sok értelmét. Minden szobában van konnektor a házban, nem esik nehezemre bedugni.

2022. ápr. 14. 07:32
 6/7 Zzzoli ***** válasza:

Nyilván kell egy ilyen is, lehet most nem látod értelmét az akkusnak, de nagyon praktikusak. Hidd el, abban sem árt gondolkodni a későbbiekben, igazából akkor szereted meg, amikor már használod.

Nekünk is van egy ciklon rendszerű is, egyébként praktikusnak tartom, nem kell porzsák, van rajta szelep, ami kinyit ha teljesen fojtott állapotba kerül, csendes és jól szív. Viszont az akkusat előkapjuk sokkal gyakrabban. A forgókefe révén nagyon jól és hamar összeszedsz vele mindenféle szennyeződést, port, szöszt, nagyobb darabokat, legyen az nagyon bolyhos szőnyeg, vagy padlólap.

Hidd el, a későbbiekben azon sem árt elgondolkodni.

A vezetékes csak

2022. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem, mert van kint a garázsban egy mindent szívó nagy Kärcher porszívóm. Annak a dobozán is rajta van a mbar érték. Ez 200-at tud és szerintem ennél nem kell erősebb. A 160 is vélhetően megfelelő lesz általános lakástakarításra.
2022. ápr. 14. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!