Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baja lehet a kávéfőzőnek...

Mi baja lehet a kávéfőzőnek (kapszulás)?

Figyelt kérdés

Adott egy Nespresso kapszulás kávéfőző, évek óta remekül működik, havi szinten vízkőtelenítem, takarítom.


Következő a probléma: utóbbi néhány napban minden kávénak ugyanolyan az íze, ráadásul rossz, kátrány ízű, mintha 1 hetes újramelegített lötty lenne.

Ami feltűnt, hogy gyorsabban engedi át a vizet, a kávé is "vizesebb" ízű, nem az a krémes, aromás mint amilyen szokott.


Valakinek van ötlete, hogy ez mitől lehet? Köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 23. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A kávéfőző csak felforralja a vizet és átnyomja a kapszulán, tehát az ízre nincs semmilyen hatása. Itt akkor a kapszulákkal van gond. Nem jártak le?
2022. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pár hete rendeltem, nincs lejárva.


Épp ezaz, hogy túl gyorsan nyomja át, mivel eddig kb dupla időbe telt, míg lefőzte, most pedig úgy átpumpálja, mintha kapszula sem lenne benne. Szerintem ezzel van a gond, hisz ahogy írtam, nincs íze, aromája a kávénak, mind ugyanolyan! Pedig már vagy 5 különböző kapszulával megpróbáltam, de pocsék volt az összes.

2022. máj. 23. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Így már konkrétabb a hiba leírás, akkor nyilván a géppel van baj. A pumpájával. Még nem szedtem szét ilyet, így konkrétat nem tudok rá mondani.

Meg kellene nézetni valakivel, vagy ha még lehet visszavinni.

2022. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több hiba is lehet. Gyakori, hogy a főzőegységben az O-gyűrű előregedett és a víz ki tudja kerülni a kapszulát. Tehát egy része nem a kávén át folyik, ezért vizes.

Meg aztán baj lehet a nyomáscsökkentő szeleppel is. Leragad.

2022. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Garancia már nincs rá, így jobb híján házilag szétkapom, hátha közelebb jutok a hiba forrásához.
2022. máj. 24. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!