Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Feljelenthetem-e a céget...

Feljelenthetem-e a céget szándékos időhúzás végett?

Figyelt kérdés
Március 28-án bejelentést tettem a hűtőgép szervíz fele, hogy rossz a hűtőgépem. Kerregő hangot adott, illetve az ajtaja sem zár rendesen. Hosszas huzavona és személyes látogatás után a szervízben sem hozott eredményt. A szervízbe azért utaztam 160kmt odavissza, mert nem vették fel a telefont. Útiköltséget persze visszaadni nem akarnak. A szerelő kókány munkát végzett, ezt személyesen prezentáltam feléjük. Május 2-án békéltető testülettel megfenyegetve léptek 5-én kijött ugyanaz a szerelő, aki megállapította, hogy a hűtőgép ajtajánál javíthatatlan hiba van, ezért a teljes vételárat visszaadják, ennek 3 hete. Elkezdtem a héten hívogatni a szervízt, hogy hol a pénzem, mert mennék más hűtőt venni. Erre mivel ma már másodjára kerestem őket, megadták a figura számát, aki a pénzt fogja hozni és egyben elvinni a régi hűtőt. Felhívtam az embert erre beközli, hogy ő nem tudja mikor jár majd felénk, de majd jön. Mondtam, hogy az a nap hétfő lesz legkésőbb, ha tetszik, ha nem különben, ha nem rendőrségre viszem az ügyet, és egy életre megtanulja némi kellemetlen pillanat után, hogy kinek a pénzével játsszon. Erre megígérte, hogy akkor hétfőn előkerül. Szerintetek, ha átvág, jogosan jelenteném fel? Csak van olyan törvény, ami szabályozza, hogy feltárt hiba után, mennyi a max várakozási idő ilyen esetben. De könyörgöm a 21. században élünk és 58. napja megy ez a huzavona.
2022. máj. 25. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A rendőrségen nem jelentheted fel, ez nem büncselekmény.
2022. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor hol jelenthetem fel? Nem akarok békéltető testülettel bohóckodni. Igenis elvárom, hogy ez egy komplettan eljárt ügy legyen, ahol ez az ótvar banda elbukik és fizet, mint a katonatiszt. Egyébként a Beko szervízről van szó. Akinek lehetősége van, kerülje el a termékeiket, vagy tegye össze a kezét addig, míg nem hibásodik meg.
2022. máj. 25. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintetek, ha átvág, jogosan jelenteném fel? "

Ha én azt mondom neked hogy hétfőn megyek, de nem, mit mondanál a rendőröknek? Menjenek, és vegyék el tőlem a pénzed? Vagy idézést küldjenek kihallgatásra és vallassanak ki hogy miért nem kaptad még vissza a pénzt?

Az az összeg nem bűncselekmény útján került ki a zsebedből, és az sem bűncselekmény, hogy még nincs benne ismét.

Ez sima tartozásként értelmezhető.

Polgári peres eljárásban érvényesítheted a követelésed. Azaz mehetsz a bíróságra, mint bárki más.

2022. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmi probléma, akkor hétfőn ha nem jön a pénz, kedd reggel bíróság. Bemegyek, viszek minden iratot magammal, kinyomtatott email üzeneteket, munkálatokat stb. 58 napja megy a huzavona, hát akkor menjen tovább, és akkor szépen majd a bíróság dönt. Azt gondolom gyakorlatilag minden mellettem szól. Utánaolvastam a fogyasztóvédelmi törvényeknek, elvileg a megállapítástól számított 8 napon belül kellett volna visszakapjam pénzt, így tehát az eltelt eddigi 21 nap, jelentősen kiment az időből, pláne, hogy tájékoztatást sem küldtek. Így, nemhogy csak a hűtő árát követelem vissza, hanem a méltatlan viselkedésért kártérítést is kérek ezen felül követelem vissza az útiköltségemet is (erről minden jegy megvan). Az ilyesfajta törvényeket, hogy egy szervíznek 15 meg 30 napok állnak rendelkezésre azt a 21. században el kell felejteni. Én egy szervíz miatt sem vagyok hajlandó 2 mosógépet, 2 tűzhelyet, 2 hűtőt tartani. Mi lenne, ha rossz lenne a mosógépem? Nyalogatják a sebüket, hogy nekik van 30 nap? Addig kinél mossak? Ja persze lehet lavorban kádban is mosni. És ha tönkremegy a tűzhelyem? Persze nem kell főzni, van konzerv a boltban, a street food virágzik stb. Legfeljebb 3-5 napot engednék egy szervíznek, hogy annyi időn belül javítani kell a hibát, ha tetszik, ha nem.

Az pedig, hogy a pénzem nincs a zsebemben igenis baj, mert addig azt tesz vele, amit akar és úgy játszik vele, ahogy akar. Én meg nagyjából 2 hónapja szeretnék másik hűtőt venni, de egy ilyen idióta ember állat miatt nem tudok. Na ezért lesz perre véve a dolog, aztán majd akkor lehet fizetni. Csak akkor a hűtő árának kicsit többszörösét fogom követelni.

2022. máj. 25. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Javaslom mielőtt belevágnál, egy ügyvéddel azért egyeztess mindenképpen.
2022. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Bemész a boltba, veszel egyet hitelre, majd amikor meglesz a pénz kifizeted egyben a maradék hitelt.
2022. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért mondja mindenki, hogy a Beko és hasonló “neves” márkájú gépeket el kell kerülni.
2022. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!