Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért engedik a fociban a...

Miért engedik a fociban a pofátlan időhúzást, miért nem lépnek fel ellene keményebben?

Természetesen az szokott igazán felb.szni, mikor az én csapatom ellen csinálják, de akkor is korrektnek tartanám a szigorúbb büntetést, ha az enyém műveli.

Rengetegszer látom, hogy a vezető csapat mondjuk a 60-70. perctől kezdve minden egyes szabálytalansággal, kirúgással, bedobással, kamu sérüléssel elhúz legalább 20-30 másodpercet, legyen ilyenből 15 darab, az 5-7,5 perc, erre adnak max. 4 perc hosszabbítást, ám a végjátékban még durvábban csinálják, úgyhogy abból a 4-ből is elmegy 1 fetrengéssel, álló játékkal, mégis lefújják a 4 perc végén. Sárga lapot csak akkor osztanak, ha mondjuk 1 percig húzza egy játékos, de ha tudják, hol van a határ, akkor remekül tönkretehetik ezzel a gólért támadó csapat játékát.

Nem támogatná jobban a játék szellemét, ha ez ellen durván fellépnének? Ha egy ilyen gusztustalan időhúzás-sorozat után röpködnének a 8 perces hosszabbítások? Akkor egy idő után leállnának vele a csapatok, mert látnák, hogy saját maguknak okoznak hátrányt vele.

100%
Mert mindenki egyformán élhet ezzel a kiskapuval. És általában élni is szokott vele minden csapat. Egyik meccsen ez, a másik meccsen az. Ugyanúgy a kedvenc csapatod is volt már ilyen helyzetben, hogy húzta az időt. Ez ellen nehéz fellépni, mert vannak olyan esetek ahol nem időhúzó jellegű a sérülés. Nehéz erre egyértelmű szabályt alkotni, hogy a bírók minden esetben igazságosan járjanak el.
2022. jan. 21. 06:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden létező sportágban taktika ez és nem számít kiskapunak. Ezt úgy hívják, hogy vert helyzet.
2022. jan. 21. 07:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Maga az időhúzás teljesen rendben van, mindegyik fél élhet és él is vele. Egy azon mérkőzésen belül nem ritka, hogy hol az egyik, hol a másik, attól függően éppen ki vezet.

Az egyedüli probléma a sérülés színlelés. Az ilyen védhetetlen és egyértelmű Neymarkodásokat, mikor az ellenfél a közelében sem járt, vagy csak a vállára tette a kezét és összeesik szigorúan kellene büntetni, akár egész szezonra vagy még hosszabb időre való eltiltással.

2022. jan. 21. 09:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ötletem!

Ha egy csapatnak (foci) összegyűlik 5 percnyi időhúzás, az szabadrúgás a másiknak a 16-os tetszőleges sarkából.

2022. jan. 21. 11:16
 6/11 A kérdező kommentje:

Az nem érv, hogy más sportokban is ez van (ha máshol szar, miért kell itt is az legyen?), ráadásul nem is minden esetben igaz, a kézilabdában például le lehet állítani az órát.

Az se jó érv, hogy minden csapat csinálhatja, ennyi erővel azt is engedhetnék, hogy bokán rúgják az ellenfelet, hisz ha mindkét csapat csinálja, egyenlőség van, nincs baj. De van, a bokán rúgással és ezzel is, mert szembemegy a tiszta játék szellemével. És ha az én csapatom csinálja, büntessék az enyémet is.

"Nem lehet megkülönböztetni, mikor valódi a sérülés"

Ezt tartom talán a legerősebb érvnek, de ha simán csak annyi időt adnának rá, amennyi valóban elment (illetve ha a hosszabbításban elmegy egy perc, akkor arra is még egyet), akkor lehet úgy venni, hogy amennyiben valódi sérülés, akkor ez nem büntetés, csak bepótolják az időt, mikor nem ment a játék, ha meg nem az, akkor büntetés.

De vannak olyan egyértelmű esetek, mikor nem erről van szó, mégse villan a sárga.

2022. jan. 21. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Számomra a kapus időhúzása a legidegesítőbb. 2 sárga utáni kiállítást követően a legtöbb kapus elgondolkodna.
2022. jan. 21. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Az időhúzást hosszabítást büntetik, amivel tulajdonképpen kockázatot vállalnak. De akkor mond meg te, hogy ha nyerésre állnál, akkor hogyan taktikáznál? Elkezdenél nekiiradomni az ellenfélnek? Minek? Hiszen nyerő helyzetben vagy, ilyenkor bárki, aki épeszű, a védekezést választja. Bevállalnád, hogy az utolsó percekben mégis véletlenül gólt rúgjon az ellenfeled, mert te támadással vagy elfoglalva és elveszítsd az egész meccset, amiért órák hosszat küzdöttetek?
2022. jan. 21. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Az lenne jó, ha a végén a nyerésre álló csapatnak túl kell menni a félpályán minden percben, ha nála a labda.
2022. jan. 21. 16:18
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as, nem arról volt szó, hogy támadjanak. Nyugodtan álljanak be védekezni, vagy tartsák mondjuk szögletzászlónál a labdát, ez szerintem még belefér. Az már nem, hogy a játékon kívül van a labda, mert nem hajlandóak elvégezni egy bedobást, és ilyenkor, ebben az időben 0% az ellenfél esélye, hogy bármit is tegyen. Ha beállnak buszozni vagy szögletzáslóznak, ehhez joguk van, csökkentik az ellenfél esélyét a gólszerzésre, de még mindig megvan, ha áttörik a falat/elveszik a labdát.
2022. jan. 21. 18:11