Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan lehet a magasnyomású...

Hogyan lehet a magasnyomású mosót a konyhai csaptelepre kötni?

Figyelt kérdés

A kilencedik emeleten lakunk és a teraszunkat maganyomású mosóval szeretnénk lemosni, mert a tél folyamán sok, a virágcserepekből kiesett, föld fagyott/maradt a fugán, amit sima felmosóval nem tudunk felveszedni.


Mivel nincs külső csapunk, így a teraszhoz legközelebb eső konyhai csaptelepre tudnánk rákötni a magasnyomású mosót, de nem tudom ezt hogyan lehet kivitelezni. Erre esetleg kaphatnék valami ötletet?


U.I.: A terasz 50 nm, szóval nem örültem meg, hogy egy kis teraszt szeretnék így kitakarítani.


A válaszokat előre is köszönöm.



2022. jún. 6. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Sehogy. Amúgy sem, de így, hogy panel, főleg. Lecsorog a víz az alattatok lakóhoz.
2022. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha ott laknék az első pillanat után hívnám a gondnokot, zárja el komplett a vizet. Szerinted hol fog a víz lefolyni? Mindenki kárát nektek kell majd megtéríteni.
2022. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Ekkora terasznak azért gondolom van megfelelő vízelvezetése igaz? Ha nincs akkor inkább ne mossátok magasnyomásúval!

A legegyszerűbb a csaptelepen lévő perlátort levenni és arra tenni egy tömlő csatlakozót. Ilyesmit: [link] Erre mehet a tömlő egy AWAB bilinccsel.

Vagy le kell venni a csaptelepról a csövet és annak a helyére feltenni a tömlőt. Ahhoz látni kellene a csaptelepet, hogy pontosan meg lehessen mondani mi kell.

A legjobb lenne a mosógép sarokszelepére kötni, arra biztosan fel lehet tekerni a tömlőcsatlakozót, hiszen a mosógép tömlőjét is fel lehet rá csavarni :D

2022. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha lengőkaros, akkor szimplán letekered középen tőben az anyát, ami 1/2" menetes, és a helyére passzol a mosó csatlakozója.

[link]

Minden más esetben fogalmam sincs hogy mid van.

Ha a fürdőig elér a cső, ott a zuhanycső helyére lehet ugyanígy bekötni.

[link]

2022. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kicseréled a sarokszelepet egy feles 3/8-3/4 kombiszelepre.
2022. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Terasznak miért ne lenne vízelvezetése? Szakadó viharban sem áztat el mindenkit a teraszokról leömlő víz. Magasnyomású mosót is lehet szabályozni, hogy mekkora sugárban veresse. Lehet egészen kis területre is koncentrálni a vízsugarat.
2022. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy panelba lakok. Egy társasház 7. emeletén lakok, és a terasz minden oldalán van vízelvezetés, és közepén fut egy vízgyűjtő is.
2022. jún. 8. 19:03
 8/11 A kérdező kommentje:
A többi segítő választ pedig köszönöm :D Megpróbálom azok alapján kivitelezni.
2022. jún. 8. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd...az 1-es és a hasonlók el stm tudják képzelni nyomorult életüket máshol mint panelban, mert ugye panelprolik. 40 négyzetméter, 4 facebook fiók, hogy ha 'letilcsák' akkor legyen másik, és kb ennyi az életük :D
2022. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

9


Én az 5-ös válaszoló vagyok


Engem amúgy még az sem érdekelne amit írsz, szerintem az a legdühítőbb, hogy van egy kérdés és képesek az emberek 5 oldalon keresztül gyalázkodni és osztani az észt, de a kérdésre a kutya sem válaszol :D Ez szerintem k.rva idegesítő.


Személy szerint és ha már itt van példának ez a kérdés, engem marhára nem érdekel a kérdező teraszának a vízelvezetése, sőt az sem ha alatta 6 emeletet eláztat, ez az ő dolga. Ő egy kérdést tett fel, arra válaszolok (hiszen arra kíváncsi), és kész. Elveszti az oldal az egész lényegét az ilyen barmoktól, akik mindenről írkálnak, csak érdemi választ nem írnak a kérdésre. Én például konkrétan már kérdést sem írok ki, mert előre tudom hogy milyen válaszokat kapok, ergo totál felesleges...

2022. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!