Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet vegyek?

Milyen mosógépet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mire érdemes figyelni, milyen típusú mosógépet, milyen márkát válasszak? Kb 100-200 ezer Ft-os tartományban gondolkozom, az előző sok vizet ereszt, "ugrál" és rozsdás.

Érdemes szárító funkciójút venni?

Felül vagy oldalt töltős a jobb?



2022. júl. 3. 20:08
A kérdező szavazást indított:
szárítós
nem szárítós
16 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy inkább 150 lenne max rá. Köszönöm!
2022. júl. 3. 20:11
 2/14 Morzsi007 ***** válasza:
64%

A régiek több vizet használnak, de ahogy olvastam, jobban is mostak. A mai mosógépek takarékossága a hatékonyság rovására megy/mehet.

1 hónapja vettünk egy új mosógépet mi is. Néztünk LG-t, Samsungot, AEG-et, de végül egy nagyobb 9kg-os Gorenje lett a kiválasztott. Szárító funkció nincs, arra van külön gép. Így hatékonyabb ez a művelet. Halk, szépen működik, de hát ez a dolga és új. 160 000Ft volt.

2022. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Szárítós az jóval drágább...


LG - Samsung

2022. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
+1 szavazat a Samsungra.
2022. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
64%
Én mondjuk sohasem értettem, hogy miért van egyáltalán igénye valakinek szárítógépre, v szárító funkcióra. Nem azt mondom, hogy ne legyen ha van rá igény csak én még nem találtam magam olyan helyzetbe, hogy szükségem lett volna rá. Erre csak az költsön akinek valóban szüksége van rá. Ezt a gépet merem ajánlani. [link]
2022. júl. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

5: Nyilván meg lehet oldani anélkül is, de kell hely a ruhák száradásához.

Idő is, és előfordulhat hogy a lakásban penészedés veszi kezdetét ha bent száradnak a ruhák, ilyen esetekben hasznos lehet a szárító.


Én se szeretem, mert kisebbek lesznek a ruhák kicsit, meg hamarabb elkopnak(?). De laktam olyan lakásban Svájcban egy hónapot (apartman), ahol a pincében volt a mosó és szárítógép (közös), és ezeket kellett használni. Lakásban még teregetni is tilos volt.

2022. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Maxitabi ***** válasza:
70%

Szerintem először is arra figyelj, milyen funkciók számodra a fontosak a mosógépnél: pl rövid program/gyors mosás, kímélő,hideg, külön centrifuga,vasaláskönnyítő stb; milyen anyagú ruháid vannak ...

Aztán jön az, hogy garancia,szervíz-pl nálunk közel s távol sincs samsung házt.gép szervíz,tehát nem fogok tőlük böhöm gépet venni...

Elöltöltős nyugaton elterjedtebb, kiforrottabb, nálunk a kis lakások törpe fürdőibe csak a felültöltős fér be,ezért elterjedt. Mindegyiknek van előnye-hátránya is. Mennyi hely van nálatok, ez a döntő..Nem biztos, hogy nektek kell otthonra 10 kg kapacitású gép..

Egyben mosó-szárító-t nem ajánlják, kivéve, ha nincs más lehetőség (hely).

2022. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi informatív válaszaitokat!

Igen, kis lakás, törpe fürdő :) de azért kell szerintem egy 6-8 kilós mosógép.

Szívesen fogadok még válaszokat!

Köszi!

2022. júl. 5. 20:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Felültöltősből nincs választék. Hanyagold.

Elől töltősből van keskeny verzió. Kis gépekből 8KG os nem igen van de 6 ot bírnak.

2022. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek a Beco gépekről? A Miele tudom, hogy jó, de borsos ára is van...
2022. júl. 8. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!