Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bojler biztonsági szelep...

Bojler biztonsági szelep miért nem csöpög?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1-2 hétben lettem figyelmes arra, hogy a biztonsági szelep nem csöpög. Onnan vettem észre, hogy a bojler kint van a kazánházban, úgy van megoldva, hogy egy vödör van alatta, amibe tud csöpögni. Most egy ideje nem csöpög semmi. Lehet az az oka, hogy a nagy meleg miatt nem használtunk annyi melegvizet például zuhanyzáskor, mint máskor? A bojler kettő éves, Hajdu 120 literes, takarítás, vízkőtelenítés még nem történt.

2022. júl. 5. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Be van vízkövesedve, rozsádosdva, retekesedve a szelep.
2022. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, hogy csöpögjön. Nekem se csinálja még a bojler takarítás után se, miközben a szelep meg nincs leragadva, mert a kézi működtetője könnyedén mozog.
2022. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy túl forróra van állítva a bojler hőmérséklete és azért csöpög a szelepből? Nálunk télen 2/3-ra van állítva, most meg alig félre a termosztát, de nem is csöpög. Fürdéshez, mosogatáshoz még ez is bőven elég a 4 tagú családnak.
2022. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül hiba, ha nem csöpög. Túlnyomás esetén csöpög, de ha belegondolsz, kevés a vízkivétel, a meglévő nehezen hűl ki, mert meleg van, akkor kevesebbet fűt a bojler, így nem, vagy alig lesz túlnyomás, csöpögni sem fog. Esetleg ha vezérelt áramról megy, figyeljétek mennyit fogyaszt egy nap. Ha kevés a fogyasztás, akkor megint csak oda lyukadunk ki, hogy nem lesz csöpögés.
2022. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Felénél picit fentebb van állítva, de hogy most melegebb volt, nem volt nagyon meleg vízben zuhanyzás, így a felére állítottam.

Csak bajban vagyok a Hajdu hőfokszabályzóval, mert ugye nincs odaírva hány fokon van a víz, így csak tippelgetek, hogy hova állítsam a szabályzót. De ezek szerint akkor elég a felére állítani? Hajdú Z-120 ERP típusú. Egyébként igen, forró a víz, de ha meg lejjebb veszem, akkor meg sosem elég a meleg víz, ezért tettem félnél fentebbre.

Egyébként a hiba valóban az volt, amire én is tippeltem, csináltam egy tesztet. Letekertem jól a hőfokot, hagytam, hogy felfűtse félnél fentebb fokozatra, és csöpög rendesen az a szelep

2022. júl. 5. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Én állogattam és közben mértem hőmérővel a szabályzóját, és a 60 fokhoz majdnem koppra fel kellett csavarnom. Szintén 120 literes Hajdúm van.
2022. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanitt bojler eladó
2022. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!