Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Baj, ha az (Aldi) robotporszív...

Tegan34 kérdése:

Baj, ha az (Aldi) robotporszívó szinte mindennek nekimegy?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem az Aldiban egy Easy home márkájú, relatíve olcsó robotporszívót. Nagyon kis aranyos, és szépen, alaposan ki is takarít, viszont amit észrevettem, hogy szinte mindenbe beüti a kis buksiját. Már-már sajnálom szegényt. A széklábak között nagyon szenvedett, meg ott is, ahol épp csak nem fért be perem alá, rendesen izomból nekiszaladt. Plusz a konyhabútornak is többször nekiment, mert fényes fekete, és nem látta, hogy jön vele szembe.


Szerintetek ez gond? Nem fog hosszú távon sérülni a kis mikrokontrollere a lökhárítójában? Esetleg várható, hogy később beletanul az elrendezésbe, vagy ő csak ennyire képes? (Applikáció nincs hozzá, wifire nem megy fel, online térképet nem csinál.) Sajnos a használati utasításában nem írnak erről semmit.



2022. júl. 8. 14:11
1 2
 1/18 anonim válasza:
24%
hallod.....neked kell egy gyerek....vagy vegyél egy kutyát....
2022. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Szóval mivel nem lát, mert olcsó, így úgy tudja érzékelni ha ott van valami ha neki megy.
2022. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

"Tegnap vettem az Aldiban egy Easy home márkájú, relatíve olcsó robotporszívót."


Ezzel mindent elmondtál. Én meg csak annyit hogy olcsó húsnak, híg a leve.


Előtte nem ártott volna picit utána járni hogy pontosan mit tud ez, és mik a vélemények róla. Ha ennyire neki szalad mindennek akkor ez csak bóvli utánzat ami még szerintem fele ennyit sem ér. Én az ilyeneket meg sem veszem mert ezek a saját márkás dolgok zöme akármeyik üzlet is áruja egy sima gagyi kínai koppintás csak már márkanév van ráírva és ráhazudnak valamit hogy az ember lássa hogy ez egy nagyon jó cucc és olcsó, közbe pedig nem.


A dolgát elvégzi, felszedi a koszt, de iyen apróságokra nincs fel fejlesztve. Oldalt vannak érzékelők amiknek "látniuk" kell a tárgyakat amit a gépnek akadálynak kell kezelnie és nem megy neki. Az a sok kis szenzor ami benne van vagy alapból hibás, vagy egy gagyi konstrukció ami csak akkor küld jelet a comupternek ha már közvetlen közel van az adott tágy és neki kell menjen ahhoz hogy észlelje hogy van.

Ha ennyire nincs hozzá rácsatalkozási lehetőség hogy lehessen állítani a computert hogy térképezze fel a helyiséget ahol dolgozni fog vagy egy kézi programozási lehetőség amit egyszer szépen megcsinálsz kézzel irányítod oda ahová kell, kikerülöd ahovákell és ezt meg kell tanulja kiindulástól a végpontig, és onnn vissza a helyére és később már magától kéne tudnia hogy ha azt szeretnéd hogy napi szinten guruljon végig a lakáson akkor azt már magától kellene tudnia iylen esetben. Alapból így kéne működnie egy gagyibb fajtának. Egy profibb méregdrágának pedig fel kell térképeznie magától a terepet, érzékelnie az akadályokat időben és ezeket elkerülni úgy hogy azértfel is legyen mindenhl takarítva és maximum mm-re pontosan belőni tőle és a tárgy közti távolságot hogy rendesen tudjon menni, egy profi gépnek így kellene működnie. De amit vettél az közel sem az. Én inkább megcsinálnám távirányítósra és akkor amikor van időm előkapom végigvezetem ott ahol kell és ennyi, és magától ne szenvedjen nekem.


A tiédnél esetleg megcsinálhatod azt hogy felkeresed a forgalmazót és elmeséled nekik mi a probléma és talán tudnak vaamit mondani hogy mit csinálj vele.Garanciába becseréltetni nem fogod tudni mert működik és ezzel fogják magyarázni hogy ez ilyen. Ezért keresd fel a forgalmazót apapírján rajta kell legyen és meg kellnézni az oldalukon mit írnak, vagy ha nincs írsz nekik egy e-mailt vagy felhívod őket.

2022. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Sajnos egyikőtök sem a kérdésre válaszolt. Igen, vágom, hogy ő így működik, ezzel nincs is baj. Igen, olcsó kis szerkezet, de nem akartam nagy összeget rákölteni, ha nem esik baja ettől a működési módtól, akkor számomra az elvégzett munkája pont megfelelő. De, lehet irányítani, meg programozni rajta annyit, hogy milyen mintában induljon el a szobában, meg melyik nap hánykor kezdjen takarítani, de ezzel kb ennyi. Térképet nem készít.

Ezt a kis szerkezetet az Aldi forgalmazza, oda 2 hónapon belül minden további nélkül vissza lehet vinni hozzájuk akár működő elektronikai cikkeket akár működésképtelent, és kérdés nélkül visszaadják az árát.

Viszont én ezt nem feltétlen szeretném, mert egyébként nincs vele gondom. A kérdés arról szólt, ennél a bizonyos típusnál ez-e a természetes működési mód, illetve nem árt-e neki a sok ütközés hosszú távon. Erre keresek választ, nem arra, hogy hogyan optimalizálhatnám a vásárlási szokásaimat.

2022. júl. 8. 14:58
 5/18 anonim válasza:
44%
Miért becézgeted és személyesíted meg, már-már babusgatod ezt a használati tárgyat?
2022. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez a robot így működik. Random naviáló vagyis össze-vissza jár és az ütközésérzékelővel érzékeli, hogy nekiment valaminek. Baja nem lesz elvégre ennek így kell működnie. A szisztematikusan navigáló robotok (kamerát vagy lézert használnak) azok finomabban tájékozódnak.
2022. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Ezen a videón is nekimegy mindennek, majd utána változtat irányt.

https://www.youtube.com/watch?v=ZYiviePjaBI

2022. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj, ez a fajta így működik, ez alapján tud csak tájékozódni. Ha valaminek nekimegy, akkor irányt változtat. Nem fog beletanulni, ez ilyen lesz később is, ennyit tud.
2022. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#6, #7, #8 Köszi a konstruktív válaszokat! Az enyém azért a videóban látottnál picit többet ütközik, de ez azért betudható annak, hogy nem ilyen idális számára a berendezés nálam (asztal és széklábak, alacsony magasságú tárgyak, ívelt fényes talapzatok, amikre ráfut). Viszont akkor ezek szerint nem kell izgassam rajta magam különösebben. Köszi a válaszokat!


#1, #5 Nem tehetek róla, aranyos ahogy járja a lakást, olyan kis szeretnivaló.

2022. júl. 8. 15:51
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Az érzékelőjéről levetted a matricát? Ha van neki ilyen...

Az is lehet hogy ez ilyen. Az butácskább robotporszívókban nincs semmiféle lézer, meg radar meg kamera, hanem csak azt tudja érzékelni hogy nekiment valaminek és elindul másik irányba. Tisztára mint én részegen.

2022. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!