Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit fogyaszt óránként egy...

Mennyit fogyaszt óránként egy smart LED tv átlagosan?

Figyelt kérdés

Megnéztem egy Toshiba random smart tv leírásár és azt írja 71 kWh / 1000h

Most ez mit jelent? 1000 óra alatt fogyaszt 71 kw-t? Az nagyon kevés szerintem.


2022. júl. 13. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp most nézem a Sony TV-m teljestményfelvételét: 65W. Nagyképernyős smart, stb. Teljesen kihajtva 100W. KB mint egy 65-100 w os égő
2022. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan kevés ez, de nem is sok. Ez 71W-os pillanatnyi teljesítményt jelent, nálam a 20m2-es nappalit 3*18W LED-izzó világítja be.


Nyilván a TV-nél is a legjelentősebb a háttérvilágítás, de emellé ott van a hang (mondjuk 10-15W akár), plusz a processzor fogyasztása. Természetesen függ minden attól, éppen milyen forrásról milyen műsort nézel és milyen hangerővel, ezért is átlagolva látod a fogyasztást.


A #1 által írt teljesítményadatok is egybevágnak az általad olvasottakkal, és teljesen reálisak.

2022. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mennyit eszik óránként?
2022. júl. 13. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: Átlagosan 71W a pillanatnyi fogyasztása, tehát óránként átlag 71Wh-t (0.071kWh) eszik.
2022. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megnézed a könyvecskéjét, hogy ezt milyen üzemállapotra értik, de segítek.

A legótvarabb, legnézhetetlenebb ecomacohülyeségekkel lehúzottra.

2022. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most majd jönnek az ilyen kérdések :D én is végigmérek holnap minden mégegyszer, hogymi mennyit eszik és csinálom az excel táblát hol tudok spórolni, mert most túl vagyok az átlagon.

3-asnál a jó számítás!

Nekem egy 43 colos samsug tu8502-es tv-m van, monitorként használom a számítógéphez. 75W-ot fogyaszt. De ez nagyban függ a fényerőtől (vagy háttérvilágítás erejétől, minden tv-ben más a neve). Ahogy csökkentjük a fényerőt, nem linerásain csökken a fogyasztás, hanem először hirtelen esik a fogyasztás. Érdemes tehát 80% vagy az alá levinni a háttérfény erősségét. Inkább sötétíts be, az még ingyen van! :DDDD

Viszont érdemes lenne ránézni a kikapcsolt fogyasztásra is! Az én TV-m 14W-ot fogyaszt úgy, hogy csak be van dugva és nem csinál semmit. 14-et!! Az éves szinten 122kWh! Rohadt sok! Úgyhogy kapcsolós hosszabbítóba van dugva és kapcsolom is le ha nem használom. Ugyanezt fogom csinálni a modemmel, routerrel, stb.

2022. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
elnézést, 4-esnél a jó számítás!
2022. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, most biztos sok ilyen kérdés lesz. Nem csoda. 6,8 a szorzó, ha túl lépjük a normát.

Azt számolom, hogy hol megy el ilyen sok kw.

Ez a smart tv ha 24 órában van bekapcsolva, 30 napra 50 kwh ha jól mondom kb?


Valszeg az olajradiátor dobja meg a havi átlagot...

2022. júl. 13. 21:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, 50kWh a 71W-os óránkénti fogyasztás.

Az olajradiátor tényleg sokat zabálhat. 1-2kW teljesítményűek azok. Ha napi 5 óráz járatod már az 300 kWh havonta.

2022. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
#8: Az ilyen eszközök készenléti fogyasztásával nem tudsz túl sokat spórolni. Az olajradiátor, a bojler, a hűtőláda az, ami sokat fogyaszt, ott érdemes kezdeni a megtakarítást. Persze a világítás LED-re cserélése is hozhat a konyhára, főleg a sokat használt helyiségekben.
2022. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!