Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nagyon elkeseredtem. Tegnap...

Nagyon elkeseredtem. Tegnap mosáskor észrevettem, hogy folyik a víz a mosógép ajtaja alól. Nincs egy éves sem...van rá esély hogy költségmentesen megjavítsák? Többi lent

Figyelt kérdés

Sima pamut pokrócot mostam vele, nem is első alkalommal mióta megvan, de úgy néz ki egy pici darabot kikapott a mosógép gumiból ami az ajtónál van, ott így nem tapad megfelelően és csöpög a víz belőle. Megnéztem, nagyjából 30-40 ezer ft egy olyan gumi, brutálisan drága. Még több mint egy évig érvényes a jótállásom, ráadásul plusz 3 év garanciát is vettem rá, viszont abból a legegyszerűbbet. Esetleg van esélyem rá, hogy jótálláson belül megcsinálják nekem? Brutál kiadásaim vannak és lesznek is ha így halad a helyzet, egyszerűen nem fogom tudni kifizetni. De ha esetleg valahogy ki is fizetem, és 2 hét múlva újra ez lesz vele, akkor mit csinálok?

Nagyon aggódok, fiatal lány vagyok aki már tini kora óra önfenntartó, életem legnagyobb kiadása volt ez a sz.ros mosógép, erre még 1 évig sem élvezhettem rendesen...

Természetesen megfelelően használtam mindig is, minőségi mosószer és öblítő, nem raktam bele semmit amit nem szabad, ajtóba sosem maradt ruha ami esetleg beakadhatott volna...Nagyon aggódom most emiatt, mennyi esélyem lehet?

Egyébként bementem ma az üzletbe ahol vettem, ott is azt mondták hogy sajnos már nagyon silány anyagból csinálják ezeket, mondták hogy a márka szervízt kell hívnom, de gondoltam hátha bárki tud valami tanácsot adni amivel nagyobb esélyem lehet hogy megcsinálják nekem



2022. júl. 18. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mechanikai sérülésnek tűnik, nem spontán hibának. Tehát valami nagy darabot tettél bele? Mekkora a pokróc?
2022. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagy mázlid kell legyen, hogy megcsinálják gariban. Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem fog menni. Csak egy kis vigasztaló: az enyémből is szivárog a víz már vagy egy éve, attól még használom, kimos.
2022. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlpakoltad vagy nincs stabilan és centrinél pattog a dob és harapott..., de mindegy, a tényen nem változtat.


Tedd meg, hogy csinálsz egy fotót a bibiről, majd a linket betöltöd ide, de lehet nem is szükséges, ha megoldod a következő módon.

Vannak speciálisan megkötő gumiragasztók, ilyesmivel a kiesett darabot pótolhatod--sufni tuning.


Olyan dolog ez, mint a fogtömés, tisztítod-zsírtalanítod-szárítod a felületet, a hézagot kitöltöd a ragsztóval, szintbe simítod, majd hagyod megkötni.

Nem kell itt túlaggódni a problémát csak gondolkozni, ha lyuk van, oda tömítés kell.

2022. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]

Itt erről lenne szó

2022. júl. 18. 21:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként normális kis 130x160as pokróc volt, pont másik már nem fér be mellé de nem túl nagy vagy ilyesmi, kényelmesen elfér a gépben, eddig sosem okozott gondot
2022. júl. 18. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér. Megmondod hogy mostál, és így jártál. Vagy bejön, vagy nem. Ha nem, egy lehetőség még mindig van, venni kell egy tubus F.BS ragasztót, és azzal kipótolni. Mondjuk ügyes kéz kell hozzá, de nem lehetetlen megcsinálni.

[link]

2022. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Takarót nem mosunk főleg nagyott mert tönkre mehet mosógép.most tönkre ment
2022. júl. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4

Mint írták az fbs-el is megpróbálhatod, de mivel a mosógép 90 fokra is fűti a vizet, így valami hőállóbbat érdemes keresni.

Vagy esetleg felmaszkírozni a ragasztót az üres részre, majd rátapasztani egy hő+kopásállóbb gumit, mint a fogászatban a híd felrakása a jobbra balra lévő fogakra téve, de itt ragasztva:)

Ilyesmi elv:


[link]


Valószínűnek tartom, hogy valami ruháról a fémes rész-dísz téphette ki a darabot, mert beszorult forgás közben az ajtó üvege-gumi közé vagy odacsuktad, erre garancia nincs, kár erőlködni.

2022. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Garancia biztosan nem érvényesíthető mert ilyen kitörés akkor keletkezik ha a ruha széle kilógott a dobból és az ajtó becsukásakor becsípődik az üveg és a gumiszigetelés közé ahogy azt az előttem író is észrevételezte. Amikor a dob forogni kezdett kitépte a becsípődött anyagot sajnos a gumival együtt. A jó hír az, hogy ezt a sérülést egy ügyes szaki ( az sem kell, hogy értsen az elektromossághoz) a szigetelés cseréje nélkül is megtudja csinálni. A kérdés csak az, hogy bevállalja e valaki mert bizony ez csak barkács megoldás és vakószínűleg a garancia elvesztését vonná maga után egy ilyen ragasztás. Megoldás lehet még az is ha találnál bontott ajtószigetelést elfogadható áron. Én megcsinálnám, ha hozzám fordulna valaki ilyen hibával, vidd magaddal a képet ebből aki ért hozzá tudni fogja mi a teendő vele és ,hogy ő megtudja e ragasztani.
2022. júl. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Attól, hogy a hűtőre matricát teszel, nem veszti garanciáját.

Itt meg, ha hozzáragasztasz, az kb ugyanaz.

Garivesztést a működést befolyásoló átalakítás jelent.

Ha elromlik motorikusan-elektronikusan, akkor max leszedi a gumi javítását bejelentés előtt.

Jelen kis hiba semmilyen befolyással nem bír a készülékre.

Meg kell ezt ragaszgatni és ennyi, egy iskolás is megoldja.

2022. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!