Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van a garázsban ezer éves...

Gyuribacsika kérdése:

Van a garázsban ezer éves neonfénycső 2 db a plafonon. Egy kapcsoló müködteti. Kb. 1 éve nem használtam. Ma bennt voltam sötétben a garázsban és azt vettem észre, hogy az egyik fénycső két vége kikapcsolt állapotban halványan világít. Mitől ?

Figyelt kérdés
Valóban csak sötétben lehet észrevenni, ha az ember szeme hozzászokik már a sötéthez és felnézek és látom ahogy a fénycső két vége valóban halványan, de világít.

2022. aug. 21. 21:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

A kapcsoló rosszul van bekötve, vagy jól, de a kapcsolt szál hosszan fut együtt olyannal, ami feszültség alatt van.

Nincs komoly jelentősége.

2022. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Annak nem kéne világítania.
2022. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A kapcsolótól megy a vezeték az első jól működő neonhoz, ha jól láttam arra van rákötve a másik egy leágazó vezetékről. De ez kb. 40 éve lett felszerelve. Most sötétben felmásztam és a kikapcsolt cső egyik halvány végét megmoccantottam, így villódzott is egy kicsit. Ezt abszolút csak így sötétben vettem észre. Lehet hogy 40 éve ilyen de világosban észre sem vehető. Kéfdésem, hogy ebből nem lehet így baj ? Melegedés vagy tűzveszély bármi ?
2022. aug. 21. 21:37
 4/22 anonim válasza:
0%
Van olyan lámpa, ami kikapcsolt állapotban is világít.
2022. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De ez egy ősrégi 1980-as évekbeli neon. Azért ís szeretném tudni hogy biztonságos-e ?
2022. aug. 21. 21:58
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Ott van az 1-es válaszban.

Leírjuk méhegyszer?

2022. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Ne írd le méhegyszer a hülyeséget!
2022. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

"Ne írd le méhegyszer a hülyeséget!"

Segítenél abban, hogy mi a hülyeség benne, és megosztanád velünk a szakmai tanácsod, tapasztalatod?

2022. aug. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Elvileg nem lehet áramszivárgás, mert a gyújtópatronnál meg van szakadva az áramkör.
2022. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg a nullát szakítja meg a kapcsoló, a fázist kéne. Ha most valami nagyon egzotikust írtam, akkor inkább ne piszkáld.
2022. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!