Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van a garázsban ezer éves...

Gyuribacsika kérdése:

Van a garázsban ezer éves neonfénycső 2 db a plafonon. Egy kapcsoló müködteti. Kb. 1 éve nem használtam. Ma bennt voltam sötétben a garázsban és azt vettem észre, hogy az egyik fénycső két vége kikapcsolt állapotban halványan világít. Mitől ?

Figyelt kérdés
Valóban csak sötétben lehet észrevenni, ha az ember szeme hozzászokik már a sötéthez és felnézek és látom ahogy a fénycső két vége valóban halványan, de világít.

2022. aug. 21. 21:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
De ez régi gyújtópatronos, fojtótekercses. Annak nem szabad világítania.
2022. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Akkor mi a javaslat ?
2022. aug. 22. 09:35
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha rosszul kötötték be az is tud derengeni. A fénycső az fénycső.
2022. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Csak az az érdekes hogy szerintem ez sorba van kötve, mármint a két fénycső a plafonon egymástól kb. 3 méterre. Adott egy ősrégi kerámia házas kapcsoló. Ebből megy a vezeték az első neonra, ami nem dereng, teljesen sötét mindkét vége. Erről a fénycsőről pedig leágazik kb. 3 méter hosszú vezetéken a második rosszul működő fénycső. Én logikusan azt nem értem, ha a kapcsolón szivárogna át kikapcsolt állapotban az áram, akkor a hozzá közelebb lévő fénycső miért nem csinálja ugyanezt sötétben ? Ugyanaz a kapcsoló kapcsolja mindkettőt.
2022. aug. 22. 11:24
 15/22 anonim ***** válasza:

"Csak az az érdekes hogy szerintem ez sorba van kötve"

Nincs sorbakötve.

"Ebből megy a vezeték az első neonra, ami nem dereng, teljesen sötét mindkét vége."

Az se mindegy hogy a fázis a folytóra megy, vagy a cső végére közvetlenül.

Helyes bekötés csak egyféle van, helytelen több. Meg aztán a csövön is múlik, hogy mennyi üzemóra van benne, a katód milyen állapotban van, stb.

2022. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igazából ha nem muszály, akkor nem használom. De akkor tüzet okozni remélhetőleg nem tud ?
2022. aug. 22. 12:52
 17/22 anonim ***** válasza:

#15, de igen, simán lehet sorbakötve. Régen igen elterjedt volt, hogy egy fojtóval két cső ment, csövenként külön gyújtóval. A négy vagy hat csöves amaturák is így voltak kötve. Ha bekapcsolás előtt kivettél egy gyújtót, akkor kettő fénycső nem kapcsolt be.


A másik okosnak, aki azt írta hogy a gyújtó megszakítja az áramkört.

Nem, nem szakítja meg. A gyújtó a fénycső két vége közé van kötve a két izzószál egy-egy pontjára. Az izzószálak másik pontjaira jön a betáp, a kapcsolt ágban egy soros fojtóval. Bekapcsoláskor a parázsfény a gyújtóban melegíti a bimetált, ami egy-két másodperc múlva záródik, viszonylag nagy áram indul meg, amitől az izzószálak felizzanak kb. halvány vörösizzásig (segítve az elektronemissziót), amikor a bimetál kinyit, a soros fojtó indukciója által keletkező feszültségcsúcstól begyújt a fénycső, ionizálódik a benne lévő higanygőz, és a keletkező UV sugárzást az üveg belső felületén lévő fénypor fénnyé alakítja. Lehetett látni olyan lámpatesteket, amikben nem cserélték ki az összeégett gyújtót, azok szépen narancssárgán világítottak mindkét végükön, ameddig el nem égett a nem erre méretezett izzószál.

2022. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
17 pont azt írtad le, hogy hibás a kérdező fénycsöve, mert össze van égve a patron. Ha nem lenne összeragadva, nem világítana.
2022. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18 Mieőtt írsz, tanulj meg olvasni.

A kérdező azt írta, hogy kikapcsolt állapotban, Verstehen?

Annak pedig az az oka, hogy a nullát szakítja a kapcsoló.

2022. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

De ha a nullát szakírja a kapcsoló akkor sem kellene világítania, mert a gyújtópatronon - ha nincs összeégve - nem szabadna átfolyni áramnak.

[link]

2022. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!