Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szarvasi kávéfőző kapcsoló...

Szarvasi kávéfőző kapcsoló bekötésben valaki jártas?

Figyelt kérdés

Szarvasi mini espresso kávéfőzőben kapcsolót cseréltem, viszont nem működik. A kapcsoló maga mindig világít de nem akar egyik állásban sem vizet melegíteni. Mit ronthattan el a bekötésnél? Csatolom a képeket.


[link]


[link]



2022. aug. 22. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyit lehet elrontani, hogy fordítva kötötted be.

Szóval fordíts meg és úgy kösd be.

2022. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mármint mire gondolsz? Hogy kössem be?
2022. aug. 22. 10:47
 3/16 Szirty ***** válasza:

Hát úgy kell bekötni ahogy az eredeti kapcsoló be volt kötve. nem figyelted meg? :)


Na mind1 ha már így alakult.

A képen az látszik, hogy a fázist kapcsolja, de a fűtőbetét nem kap nullát.

Hiányzik egy vezeték.

2022. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Így volt bekötve, ez az érdekes, viszont csak ez a 3 kábel van.
2022. aug. 22. 20:23
 5/16 A kérdező kommentje:
Esetleg ha megcserélem a fázist a nullával akkor történhet valami?
2022. aug. 22. 21:00
 6/16 Szirty ***** válasza:

Ha így lett volna bekötve működne nem? :)


Szóval 3 vezeték lehetett, akkor csak a fázist kapcsolta. A nulla meg azért van bekötve hogy a kapcsoló világítson.


Úgy cserélgesd hogy ha osszeküldöd a kapcsolóval a fázist a nullával akkor pukk lesz!

2022. aug. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretném cserélegtni, mert pont azt a pukkanást szeretném elkerülni. Ezért kérdeztem, hátha valakinek volt már hasonló problémája.
2022. aug. 23. 09:58
 8/16 Szirty ***** válasza:

Hosszú lenne prózában átadni a lényeget (de versben is) :)

Sokféleképpen lehet bekötni ha a vezetékek variációját nézzük, de ebből csak kb 2 az ami helyes.

Lerajzolom ha akarod és van remény hogy a rajzot tudod majd olvasni.

2022. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Lester válasza:
Szia! Én is most cserélem, de mielőtt szétszedtem volna előtte én lefényképeztem, ha tudom elküldök majd pár fotót.
2022. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szirty ***** válasza:

Itt egy jó és egy rossz bekötés. Nem rajzolom le az összes lehetséges jót és rösszat:


[link]


Úgy kösd be ahogy az "A" jelű ábrán van!


A "B" is működik, fűteni fog, de a kapcsoló állandóan világítani fog. Akkor is amikor nem fűt.


Megjegyzés: A fűtőbetét előtti hőfok kapcsolót nem rajzoltam le az ügy szempontjából nem fontos de természetesen az is ott van és együtt kezelendő a rajzon szereplő fűtőbetét feliratú elemmel.

2022. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!