Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Amikor a gáztűzhelyet lecserél...

Amikor a gáztűzhelyet lecseréltem kombináltra, a villanyszerelő egy vastag(?) kábelt húzott be konnektorba. Vajon elég ez villanytűzhelyhez?

Figyelt kérdés
Bár nemigen találok, csak fixen rögzítettet. Leginkább csak a kombináltak ilyen megoldásúak.

2022. aug. 22. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - miért nem a megbízott szerelőt kérdezted? Így látatlanban - mi minő ismeret alapján ítéljük meg a témát?
2022. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ki tudja, hol van azóta. Közel 20 éve történt. Csak arra lennék kíváncsi, hogy a 16 A mellett biztonságosan használhatom-e, ha semmi más nem fogyaszt közben. Egyedül vagyok, megtehetem, csak minél egyszerűbben térhessek át a villanytűzhelyre, meg minél gyorsabban. Jóformán csak kenyeret sütök benne, de azt nem csak magamnak.
2022. aug. 22. 21:18
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Mit akarsz használni és min? Mekkora a használni kívánt fogyasztó? Hány fázis és milyen biztosítással van a konyhában kiszerelve? Ezt szerinted ki tudja megnézni a terepen rajtad kívül? Minek a specifikációja a "16A", a sütőé vagy a konnektoré?


Ha nincsenek adattáblák a berendezéseken, akkor szakember vizitjére van szükség a helyzet megállapításához.


Kérdező - ha "tisztánlátók" szolgáltatásait keresed, akkor kérlek igazolj át az "ezotéria" rovatba!

2022. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pekka ***** válasza:
64%
Ha a "vastag kábel"-en belül a vezetékék átmérője (egyenként!!) legalább 1,5 mm, akkor elég lesz a tűzhelyhez.
2022. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves Pekka! Maradok kombináltnál.
2022. aug. 23. 08:05
 6/15 Szirty ***** válasza:
100%

"a vezetékék átmérője (egyenként!!) legalább 1,5 mm"


Nem átmérője, a vezető ér keresztmetszete, szigetelés nélkül!

Nem mm hanem négyzetmilliméter.


"akkor elég lesz a tűzhelyhez."


No persze... Ha a teljesítménye nem nagyobb 3kW-nál. De ezt a kérdező nem közölte.


Csak annyit hogy:

A fogyasztó teljesítménye: "villanytűzhely"

A vezeték anyaga és keresztmetszete: "vastag kábel"


Erre azt írni hogy "elég lesz" szerintem merész blöff...

2022. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nem extra teljesítményű készülékről lenne szó. Hogy a tűzhely sütőjéhez megfelelően lett kiépítve, abban biztos vagyok. Azt minden megkötés nélkül használhattam, de én azért nem mostam, nem vasaltam mellette. Úgy gondolom, én, az együgyű, hogy egyesével mindent használhatnék. A diskurzus nyomán mégis eldöntöttem, hogy maradok kombináltnál. Fő a biztonság. Köszönöm mindenkinek.
2022. aug. 23. 10:01
 8/15 Pekka ***** válasza:
43%

"a vezetékék átmérője (egyenként!!) legalább 1,5 mm"


Mivel az átlagfelhasználó elég nehezen mér keresztmetszetet otthon, ezért írtam átmérőt. Ha az megvan 1,5mm, akkor a keresztmetszet biztosan több, mint 1,5 négyzet mm.

Az átlagos, otthoni használatra készült kombinált tűzhelyek 3kW körüli teljesítményűek.

2022. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:
100%
A kérdező villanytűzhelyet emleget ami 7kW is lehet...
2022. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha idetévednétek, valamit még kérdeznék, legfeljebb megkapom a magamét. Ha külön áramkörről megy a tűzhely sütője, akkor miért mindegy, hogy a kettes aljzat melyikébe dugom a sütőt, ill. a páraelszívót. Működnek így is, úgy is.
2022. aug. 25. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!