Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A fényerőszabályozós kapcsolóh...

A fényerőszabályozós kapcsolóhoz mindenképpen szabályozható led izzót szükséges vennem, vagy pedig egy hagyományos E27-es is megteszi?

Figyelt kérdés

Nemrég lett cserélve. Igazából a hagyományos LED izzóval is működik, viszont azt mondták, hogy ebben a formában nem sokáig bírja majd az izzó.


Igaz ez?



#fényerő #háztartás #LED izzó #fényerő szabályozás
2022. szept. 7. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj hozzá való izzót venni
2022. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha jól értem, akkor "dimmelhető" izzóra van szükség?
2022. szept. 7. 10:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

" Igazából a hagyományos LED izzóval is működik, viszont azt mondták, hogy ebben a formában nem sokáig bírja majd az izzó."

A ledes fényforrásnak saját tápja van, arra találták ki, hogy megkapja a teljes szinuszt. A dimmerek ezt vagdalják. Ha a táp jól tolerálja a szeletelt szinuszt, akkor semmi gond, nem teszi tönkre. Ha esetleg villódzik és zavarja a szemed, akkor cserélj dimmelhetőre. Annak a tápja erre lett felkészítve, és az áramgenerátoros rész szabályzására képes a kitöltési tényező függvényében.

2022. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az E27 csak attol függ amibe becsavarod (Maga a menet. Tipus + méret megnevezés.)
2022. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érted. A hagyományos LED fényforrás áramköre a tápfeszültségtől függetlenül megpróbálja fenntartani az állandó fényerőt, ez kb. 100-250V között sikerülni is szokott. A fényerőszabályzó pedig pont ez ellen dolgozik. Igaz, nem a feszültséget szabályozza, hanem az idő változik egy-egy félperiódus alatt, ameddig átengedi az áramot. Az is gond szokott lenni a soros bekötésű fényerőszabályzóknál (nem kell neki nulla), hogy a LED nem fesz fel elegendő áramot ahhoz, hogy a fényerőszabályzó rendesen működjön.

Ezért LED világítás esetén LED-hez való fényerőszabályzó, és dimmelhető LED a megoldás. Ha a pénztárcád engedi, van olyan dimmelhető LED is (DimTone, asszem ez a jelzése a Philipsnél), aminek a színe is változik. Halvány vörösessárgával indul, ahogy növeled a fényerőt lesz sárga, sárgásfehér, teljes fényerőn pedig 3000K fehér, ami kb. egy izzó fehér fényének felel meg.

2022. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes és kielégítő válaszokat! Természetesen küldtem mindenkinek zöldet!


Most 3 darab dimmelhető 8,5 wattos Emos led izzót nézegetek, ezek 2700 kelvint bírnak. 75 wattos hagyományos izzót helyettesítenek, szóval olyan gyengék nem lehetnek.

2022. szept. 7. 11:30
 7/14 A kérdező kommentje:
3 év garit ad rá a gyártó.
2022. szept. 7. 11:30
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Inkább valami ismertebb márkát vennék. Ez azért annyira nem is olcsó, hogy csak úgy megvegye az ember kipróbálni.

Lumenet.hu webáruházban szétnéztél már? E27 dimmelhető ledből vagy 30 féle van náluk.

2022. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8


Hát, nem tudom, hogy mennyire ismert, vagy nem ismert. Cseh gyártó. Nálam az emeleten a hálóban és a többi helységben is ilyen LED izzók vannak, csak ezek nem szabályozhatók. Egy 8 wattos és három 7 wattos van. Túl sokat nem tudok mondani még róluk, világítanak, ahogy kell. Valamikor tavaly vettem őket.


Te milyen márkára gondolsz? Kíváncsi vagyok a véleményedre. Van valami bevált?

2022. szept. 7. 16:25
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 és #5 vagyok. Attól eltekintve, hogy a retrofit LED lámpák korai időszakában belefutottam egy hibás szériába ( 60 wattos izzót kiváltó 10 wattos LED, 12 darabot vettem, és pár hónap alatt 3 megadta magát, de a forgalmazó felajánlotta, hogy mindet kicseréli ), semmi bajom velük. Az Osram és a Philips termékek közül szoktam válogatni. Nálunk némelyik kültéren van, évek óta semmi bajuk. Vagy harminc LED fényforrás van itthon, eddig talán 4 darabot cseréltem, mostanában, de azok már ég elérték a tervezett élettartamot.

Nem tudom te mennyire vagy barátja az izzók 2700-3000K körüli színhőmérsékletének, mi itthon már nagyon sok helyre 4000K színhőmérsékletűt tettünk. Sokkal fehérebb mint az izzók, de egyáltalán nem bántó és nincs kékes árnyalata. Jobban szeretjük mindketten, mint az izzókra emlékeztető 2700K-t.

2022. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!