Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyezeti LED lámpa bekötése...

David100012 kérdése:

Mennyezeti LED lámpa bekötése úgy, hogy alumínium kábelek lógnak ki a mennyezetből megengedett?

Figyelt kérdés
Üdv, tudom, hogy egy régi eljárás az alumínium kábelek használta, sőt ma már nem is elfogadottak, viszont adott egy régi garázs, ahol eddig egy neon csöves lámpa volt. Ez le lett szerelve és egy kerek LED-es lámpát szeretnék helyette fel helyezni a nagyobb fényforrás reményében. Színekkel tisztában vagyok, mi hova megy, meg is lett nézve, hogy tényleg minden a szabványnak megfelelően van bekötve, viszont annyi a gondom, hogy egy régebbi építsű garázsról van szó, és aggasztóak számomra az alumínium kábelek amik kilógnak a mennyezetből. Ha ezt a lámpát fel szeretném tenni és be is akarom kötni, ez megoldható az alumínium kábelekkel? A lámpa belsejében a csokikban rövid réz kábelek vannak, amivel össze bírom kötni a mennyezeten levő kábeleket. Úgy hallottam, hogy a Réz-Alu nem a legbiztonságosabb össze kötni. Valaki segítsen ebben kérem.

2022. szept. 20. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy hallottam, hogy a Réz-Alu nem a legbiztonságosabb össze kötni."

Én meg úgy, ha nem érnek össze egymással, akkor nincs semmi kockázat.

A probléma a két fém közvetlen érintkezésekor kialakuló kémiai folyamat miatt alakul ki. Sorkapoccsal vagy Wago összekötővel, és nem a vezetékeket egymással összesodorva viszont nincs vele gond.

2022. szept. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A Wagot felejtsd el alumíniumnál!

Ugyanis azt a rugó idővel elvágja.

Csak sorkapcsot használj és azt is úgy, hogy az alumínium vezeték keresztmetszetével azonos méretű szoknyás érvéghüvelyt húzzál az alumínium vezetékre, majd azzal együtt húzd meg a sorkapocs csavarját. Így elkerülöd az alumínium vezeték csavar alóli kifolyását. A sorkapocs másik oldalába ha sodrott rezet kötsz, akkor azt is érvéghüvellyel kösd.


Üdv.

2022. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!