Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 1.5L-es XIXO teát be lehet...

1.5L-es XIXO teát be lehet tenni a mikróba?

Figyelt kérdés
PET palackos citromos/barackos 1.5L-es teáról van szó, és egy Orion mikróról. Ha beleteszem kb 5 perce, akkor lehet valami baj?
2022. okt. 3. 17:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen törvény nem tiltja.
2022. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem ajánlott pet palackot mikrózni.
2022. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
bögrében
2022. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Sajnos munkahelyemen nincs bögre, csak gyorsan megszeretném melegíteni, aztán ha beérünk, akkor ott már fűtve van, tehát nem hülne le.

Próbáltam azt, hogy a radiátorra teszem, de csak langyos lett, pedig tűz forró a radiátor. Esetleg ha forrón tenném a radiátorra, lehet megtartaná a hőmérsékletét.

Termosz sem játszik. Mikró nincs a munkahelyemen, vízforralót, merülőforralót, meg akármilyen melegítő eszközt se lehet használni.

2022. okt. 3. 18:41
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Most akkor van vagy nincs mikro?
2022. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy mikrózható műanyag bögrét.
2022. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy szoktam hogy kicsit melegítem, aztán meglötyögtetem, hogy elkeveredjen és megint melegítem. Ha csak benyomod 5 percre, akkor a külső része felmelegszik, a belső hideg marad. Meg megnyitom a kupakot is, hogy menjen el a nyomás, nehogy lelökje és beleömöljön a mikróba. Csinálj egy próbát a flakonnal, lehet nem bírja a hőt és összemegy.

Ha ráteszed a rediátorra, akkor teríts rá valamit felülről. Törölköző, pulcsi, stb, hogy melegen tartsa.

2022. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem szerencsés PET-palackot semmilyen formában melegíteni, mert például káros flatátok oldódhatnak ki belőle, minél melegebb a palack annál több. Rosszat tesz az egészségnek.
2022. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
termosz miért nem jó,?
2022. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
... nem a termoszt teszed a mikróba...
2022. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!