Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Visszakérhetem én is az...

Pinyő20 kérdése:

Visszakérhetem én is az elromlott eszköz árát a Lidl-ben?

Figyelt kérdés

Mamám vett a Lidl-ben egy szerszámot és hozzá tartozó akkumulátort.

A szerszámot visszavitte 3 hónapon belül, mert elromlott és visszaadták az árát.

Most az akkumulátor is meghibásodott. Megkért mamám, hogy vigyem vissza

az akksit is, de így, hogy már 1x visszavitte ő a szerszámot és ugye

aláírást kértek tőle a blkokkal együtt, nem tudom, hogy én is

visszavihetem-e az akkut, hogy aláírjam és visszakérjem a pénzt vagy csak ő teheti ezt meg? Ha már ugye korábban arra a blokkra adott egy nevet és

egy lakcímet.


A választ előre is köszönöm!



2022. okt. 10. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha megvan a blokk, és csak maga a szerszám van róla lehúzva, akkor visszaviheted.
2022. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván van tartva hogy mikor és mit vettek vissza, ne aggódj, nem csak úgy beletúrnak a kasszába.

Ha a pénztárbozonylaton (blokkon) tételesen külön szerepel a szerszám, és külön az akku (úgy értem, hogy nem egy szettként került forgalomba), akkor megvizsgálják, és az adott termékre vonatkozó rendelkezés szerint járnak el.

Azért nem írom azt hogy rögtön pénzvisszafizetésre kerül sor, mert akár javítás vagy csere is szóba kerülhet. Ez termékfüggő. Illetve a kassza számítógépes rendszeréből 60 nap után kikerülnek a bizonylatok.

Konkrét választ az üzletben kapsz, vagy telefonon a LIDL ügyfélszolgálattól.

2022. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Akkukra csak 6 hónap garancia van.
2022. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
30%
Miért ne vihetnéd vissza, ha rossz főleg, ha külön lett vásárolva? A garancia a termékre vonatkozik, csak kell hozzá blokk vagy, ha van garancialevél. A blokk alapján akkor csak a szerszám lett visszavételezve. Amúgy sosem értettem ezt a Lidl-t, mert úgy árulni olcsó, gagyi cuccokat, hogy még akksit is vegyél hozzá, hát nem tudom. Miért Lidl-ben kell ilyeneket venni? Nem is tudom, hogy egyáltalán azok javíthatóak-e, de a legjobb és legértelmesebb az, ha odamész és megkérdezed, az gondolom nem okoz problémát.
2022. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha külön vette az akksit, akkor külön visszaveszik.

Ha a gép tartozéka volt, akkor nem. (ez esetben az eladó aki visszavette a készüléket, elszúrta és nem kérte el az akksit)

De tényleg nem tudjuk, Bemész, megkérded. Egy akksit csak el bírsz vinni odáig... Aztán majd írd le ide hogy mit sikerült intézni, hogy a következő jópofa aki hasonlóan járt és megtalálja ezt a kérdést, ne őrlődjön napokig kétségek között.

2022. okt. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Sikerült elintézni! :)

A szerszám és az akksi külön volt, viszont egy blokkon, külön tételként.

Az érdekelt a legjobban ugye, hogy mivel a blokkra már máskor írtak alá

nevet és lakcímet(a szerszámot illetően), így most én is aláírhatom-e az

akksit illetően, vagy ismét mamámnak kell megjárnia az utat.

De még1x mondom, minden flottul ment! Szép napot nektek!

2022. okt. 12. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!