Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ki hogyan tisztítja a felültöl...

Ki hogyan tisztítja a felültöltős mosógép külső szűrőjét?

Figyelt kérdés

Nem mindegyiknek van külső szűrője, van, aminek a dob belsejében van, de szerintem a legtöbb mosógép külső szűrővel rendelkezik, a géppel szemben állva jobb-, vagy bal alul.

Amikor a szűrőt kicsavarom a helyéről, mindenképp fog valamennyi vizet engedni (még ha előtte ki is engedtem a mellette lévő csövön keresztül), és ez nem feltétlen lesz fincsi szagú.

Mit szoktatok ilyenkor alá tenni, ami elég lapos ahhoz, hogy odafér, de nem annyira, hogy kifolyjon belőle a szennyvíz? Esetleg van valami más praktika is erre?

Kicsit meglepő számomra, hogy a drágább mosógépeken sincs olyan lehetőség, ami mondjuk könnyebbé tenné ennek a résznek a tisztán tartását.



2022. okt. 12. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan lapos tálcám, aminek azért van kb. 1-másfél cm-es pereme. Ez elég szokott lenni. Alátolom picit, és akkor nem megy mellé a víz.
2022. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van olyan lapos és széles zománcozott, alacsony peremű edényünk (talán még most is van a forgalomban), amiben zöldséget szoktunk pucolni, azt teszem a kifolyó alá. De normál esetben még egy felmosórongy is elegendő lehet, mert 1-2 dl vizet az is simán felszív.
2022. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A két szűrő ugyanaz, csak amit te külsőnek hívsz ahhoz kivülről lehet hozzáférni. És ahogy a többiek is mondják egy lapos tálca, vagy lavór a megoldás. Esetleg egy régi már nem használt tepsi, kajásdoboz, stb. De rengetegféle ilyen tálcafélét lehet kapni. Tessék elmenni boltba és venni egyet. Dobj alá egy mocskosabb törölközőt ami mindjárt fel is szívja a kicsorgó vizet.

A legjobb megoldás a vizes porszívó!

2022. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Én egy tálcát rakok oda, majd az oda kifolyt vízre egy rongyot. Így a padlóra meg a gép alá nem folyik semmi.

Ha a gép alja és a padló közt nincs elég helyed, a csavaros lábakkal állíthatsz rajta.

2022. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3: vizes porszívóra egyáltalán nem gondoltam :D De egy rongy azt hiszem, olcsóbb megoldás 😅

Egyébként a két szűrő már csak annyiban sem ugyanaz (legalábbis olyan mosógépnél, amivel eddig dolgom volt), hogy a belső szűrőnél csak magát a szűrőt szedem ki, a víz ott marad a gépben, a külsőnél meg ugye a szűrővel együtt a víz is jön.

2022. okt. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!