Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kézi porszívókról vélemények? ...

Kézi porszívókról vélemények? Aki használ, milyennek találja?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2022. okt. 14. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan?
2022. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Én Dysont használok. Csak egy bajom van vele, hogy nem előbb vettem meg :)
2022. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Eddig még csak tervben a vétel, szeretnék tájékozódni, hogy kinek mik a tapasztalatai.


Köszönöm, #2-es, esetleg részletesebb információt kaphatok még? Pl. : Mióta használod, mennyi idő alatt lehet vele kitakarítani egy szobát vagy egy teljes lakást, mennyibe került, mennyire hangos stb. 🙂

2022. okt. 14. 14:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy kb. 50 ezres Xiaomim van. Ebben az árkategóriában szerintem leginkább arra jó, hogy sík felülten (járólap, padló) gyorsan végigszaladj a dolgokon, vagy hogy túrbófejjel felszedd a macska/kutyaszőrt a kanapéról.

Egy Dyson sokkal drágább és valószínűleg sokkal jobb is, de ezek a gépek nem igazán tudják teljesen kiváltani a hagyományos poszrívókat. Szívóerőben kb. sehol sincsen még egy Dyson sem egy 30 ezres olcsó porszívóhoz képest.

2022. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a Dyson teljesen kiváltotta a “nagy” porszívót.
2022. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, hogy hogy boldogulna egy szőnyeggel és ott mit nyújtana. Nagyon szkeptikus vagyok, hogy megér-e 200-300 ezret egy szipi-szupi csúcs kéziporszívó, ha egy sok évtizedes porszívó szívóerejét sem hozza, még csak turbó módban sem:

https://www.youtube.com/watch?v=cPFBCp_lPqw


Azt elhiszem, hogy sokaknak teljesen kivált egy normális porszívót, de erre nem igazán lehet alapozni, mert sokaknak még csak porszívója sincs (és ettől még nem feltétlenül koszos a lakás).

2022. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Hogy tudtok úgy véleményt alkotni valamiről (jelen esetben egy Dyson porszívóról), hogy azt még soha nem is használtátok, vagy egyeltalán próbáltátok ki?
2022. okt. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Trabantot sem volt szerencsém vezetni, de tudom, hogy rossz a jelenlegi autók között. Sőt, mákos-mentolos-lecsós palacsintát sem ettem még, de erről is sejtem, hogy rossz.


Nagyon egyszerű egyébként a trükkje: van az interneten kismillió videó, teszt, próba és az alapján leszűrtem, hogy ez egy túl okos partfis, nem egy valódi porszívó. Ha neked ez elég, akkor tök jó, mint mondtam, sokaknak még porszívó sem kell. Én nem tudnám elképzelni a takarítást csak egy ilyen kompromisszumos kéziporszívóval.

2022. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom, milyen videókat láttál, ha azt szűrted le, hogy egy okos partvis, de elfogadom, a te véleményed.

De én azt vallom, hogy amíg valamit a két szememmel nem láttam, vagy a két kezemmel nem fogtam meg stb…, addig nem alkotok véleményt. Az pedig, hogy te nem tudod elképzelni vele a porszívózást, szerintem szintén nem túl releváns.

Illetve még egy apró észrevétel: ha nekem valamim nincs az adott témában, vagy nem használom azt a dolgot, akkor nem szólok bele, főleg nem úgy, hogy azt a valamit lehúzom!

2022. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Akkor nem tudom, milyen videókat láttál, ha azt szűrted le, hogy egy okos partvis, de elfogadom, a te véleményed."


Most linkeltem egy szívóerő mérő videót, ahol egy sok évtizedes porszívó teljesítményét sem hozza (ami mondjuk érthető is, hiszen baromira sok kompromisszumot jelent az egy porszívótól, hogy kézben tartva könnyűnek kell lennie, aksiról kell működnie és azért egy fél órányi üzemidőt alsó hangon is elvárnak tőle).


" Az pedig, hogy te nem tudod elképzelni vele a porszívózást, szerintem szintén nem túl releváns."


El tudom képzelni, mivel nekem is van ilyenem.


"De én azt vallom, hogy amíg valamit a két szememmel nem láttam, vagy a két kezemmel nem fogtam meg stb…, addig nem alkotok véleményt. "


Akkor elég kevés közöd lehet a világhoz sajnos. Én nem tudom, hogy egy számszerű értéken minek kell lamentálni. A szívóerő nem egy szubjektív dolog, hanem egy tény.


"Illetve még egy apró észrevétel: ha nekem valamim nincs az adott témában, vagy nem használom azt a dolgot, akkor nem szólok bele, főleg nem úgy, hogy azt a valamit lehúzom!"


Mint írtam: van ilyen készülékem. Attól hogy Dyson, még ugyanúgy egy kéziporszívó, semmivel sem tud többet mint egy hasonlóan pozícionált terméktársa. A kérdező szerintem nem csak arra kíváncsi, hogy a 200-300 ezer forintos kéziporszívó tulajdonos xy-nak mi a véleménye.

2022. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!