Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a műszaki vagy fizikai oka...

Mi a műszaki vagy fizikai oka annak, hogy a modern porszívók nagyon gyorsan veszítenek az erejükből?

Figyelt kérdés
Azutóbbi 3 évben már az 5. porszívómat veszem, mert egy erőset akarok, és amikor megveszem erős is, de fél éven belül alig szív. Tudom hogy tisztítani kell, de ezt beleszámítva is gyengül, mégpedig nem kicsit, hanem jelentősen, ez már a 4. márka amit próbálok. Van ennek valami fizikai oka?

2021. dec. 20. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig valamit rosszul csinálsz. Ha olyan tiszta a porzsák mint új korában akkor azonos motorteljesítmény mellett a szívó ereje is azonos lesz. Néha a szűrőt is kell cserélni, mert az apró port nem tudod teljesen kiszedni belőle, ez is egy idő után annyira tele lesz, hogy nehezebben megy át rajta a levegő. Én kb évente veszek új szűrőt, illetve sűrűn takarítom. 800 wattos Bosch porszívóm van. Általában a legkisebb fokozaton is annyira erősen szív hogy semmi szükség nagyobb fokozatra. Régebbi 2000 wattosnál egyik fokozattal sem voltam megelégedve.


Konklúzió: nem kell állandóan újat venni, egyszer vegyél jó minőségűt, 35-40 ezerért már nagyon jók vannak, rendszeresen kell takarítani + 1-2 évente szűrőcsere (5-10 ezer forint)

2021. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bedugulnak a szűrők. Az enyémet most újítotam fel, egy kis akkus gép. Már a tollpihét se szívta fel. Rendberaktam, a kavicsot is felszívja már.
2021. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai oka van, most nagyon menőek a HEPA szűrős porszívók, amivel önmagába nem lenne gond, de nincs a hepa szűrő előtt semmi ami megfogná a mocsok nagyrészét(azaz porzsák) és mind a szűrőbe megy, a gond ezzel az hogy alapból nagyon pici a szűrő és gyorsan eltömődnek a pórusai és kb porszivózásonként ki kéne mosni ahhoz hogy jól működjön.


Ajánlom neked hogy "designer" porszívók helyett ipari porszívót vegyél, mert azok erre vannak tervezve, hogy jól szívjanak és sokáig bírják a strapát. Nekem egy Kärcher MV 3 (WD 3) ami kb 20ezerbe kerül már 5 éve megvan és semmi baja nincsen, pont úgy szív mint újkorába, porzsákot kb fél évente cserélek(Ennek papír van ami egyből kidobós), HEPA szűrőt meg évente.

2021. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Csakis porzsakoy pirszivot ajanlok
2021. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ciklonszűrős es porzsákos Samsung porszívom van. Meg vagyok vele elégedve.
2021. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A HEPA szűrőt kell kitisztítani rendesen.

Alapos mosás és kefélés, majd RO vizes öblítés kell neki.

Ha nem RO-val öblíted, akkor a vízkő végleg eltömíti.

2021. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én félévente kipucolom a porszívót egy másik porszívóval kiporszívózom a porzsák helyét, szűrőket amennyire csak lehet, aztán a szűrőket jó alaposan átmosom mosószeres vizzel, ablaktisztítóval ami alkoholos azza is jól beáztatom hagyom ázni benne kb 20 percig majd jó alaposan átöbíltem. A hatos írta az RO-t az igen jó dolog a vízkő miatt nehgy eltömítse. Ha nagyon gáz a szűrő akkor próbálj szrezni bele másikat. Én anno vettem egy nagy HEPA szűrő lapot egy külföldi odlalon és abból méretre kivágtam a porszívóba valót. Ameddig lehet pucolom, ha nem jó akkor csere. Nekem így egy közel 10 éves porszívóm is úgy szív mint az állat. Persze az a porszívó már kezd csapágyas lenni, azon még gondolkodok hogy vegyek másikat, és akkor a csapágyas megy a műhelybe a másik régi mellé és addig hajtom ameddig végleg el nem romlik, vagy szétbopntom, veszek bele csapáygakat és felújítom.
2021. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ciklonszűrős, 1600W-os porszívót használok, amit már vagy 8 éve kaptam karácsonyra anyáméktól, azóta még nem nyúltam hozzá és kifogástalanul működik. Porszívózás után természetesen a szűrőt kiürítem, amit egy mozdulat kiszedni, majd egy mozdulat visszatenni. Nem egy Kärcher vagy Bosch, hanem egy kommersz darab, szóval valószínűsítem, hogy te csinálsz valamit rosszul.
2021. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Enyém Rowenta porzsák nélküli porszívó és van vagy 3 éves és még mindig jól müködik félévente ki mosom szüröjét megszáritom a napon azt kész
2021. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem porzsákos a porszívó, amikről beszélek, egyik se!
2021. dec. 21. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!