Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosogatógépek energiaosztály...

A mosogatógépek energiaosztályai tényleg ilyen keveset számítanak? Vagy én számolok rosszul?

Figyelt kérdés

Most csak a példa kedvéért, kettő jelentősen eltérő gépet linkelek:

Ez C kategóriás, tehát elég jó az új osztályozás szerint:

[link]

Ez ciklusonként (utánanéztem és elvileg 1 ciklus 100 mosogatást jelent) 75 kWh energiát használ.

Ez egy nagyon olcsó, F kategóriás, tehát a legrosszabb:

[link]

Ez 104 kWh energiát használ 100 mosogatás alatt.


Innen nézem a nem rezsicsökkentett áram árát:

[link]

70,104 Ft/kWh, ÁFA-val és rendszerhasználati díjjal együtt.


Ha mondjuk évente 150x megy a mosogatógép (tehát másfél ciklussal kell számolni), akkor ez a jobb gép esetén 113 kWh, a rosszabb esetén 156. Ez pénzben 7 886 vagy 10 936. Évente 3 ezer forint különbség, tehát lényegében semmi. Nyilván a modernebb gép vízből is kevesebbet fogyaszt, de itt is csak 1-1,5 literes különbségeket látok, ami szintén marginálisnak tűnik nekem. Ezer mosogatás alatt összejön egy köbméter, már ha megy annyit a gép egyáltalán.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy valamit rosszul számolok, vagy valóban ilyen jók már a "rossz" energiahatékonyságú gépek is és igazából ezt a paramétert nincs is igazán értelme figyelni?



2022. okt. 14. 16:25
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:

Tulajdonképpen helyesen számolsz, ma az egèsz csak marketing. Viszont egy 30 éves gép azért lényegesen többet fogyasztott, mint a maiak.

Ez kicsit olyan, mint az autók, egy 30 éves drága autó töréstesztje többnyire sokkal roszabb egy mai “rossz kategóriás” (már ha létezik ma ilyen) autóé.

2022. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a fogyasztás van benne, hanem a fenntarthatóság és környezetvédelem is.
2022. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Tulajdonképpen helyesen számolsz, ma az egèsz csak marketing. Viszont egy 30 éves gép azért lényegesen többet fogyasztott, mint a maiak."


Ja igen, azt tudom hogy egy tényleg régi háztartási gép arányaiban többet fogyaszt mint egy mai, de ez nekem már kb. nullának tűnik, de annyira, hogy már gyanakodtam, hogy rosszul számolok. A régi energiahatékonysági besorolásnál nem véletlenül volt a végén már minden olcsó sz..r is A++-ban.

2022. okt. 14. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

"ilyen jók már a "rossz" energiahatékonyságú gépek is és igazából ezt a paramétert nincs is igazán értelme figyelni?"

Nagyon nincs hova fejlődni igazán. Víz nélkül nem lehet mosni, áram nélkül nem lehet melegíteni. A maximumot a tablettákkal lehet kihozni a rendszerből, az már bele van számolva.

2022. okt. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csodák nincsenek.kell villanymotor és víz, ezeken nem lehet annyit spórolni hogy a töredékére essen vissza a fogyasztás.egy 40 éves dízel golffal eljársz 4,5 literrel,egy új sem fogyaszt kevesebbet.
2022. okt. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!