Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Keveset használt HAUSER...

Dr. Iványi Imre kérdése:

Keveset használt HAUSER kenyérpirítóm elromlott, a bekapcsoló gomb visszaugrik alaphelyzetbe. Javítható-e vagy ennyi volt?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 12. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján nem lehet tanácsot adni a javítást illetőleg.

A mai készülékeknél sajnos már nem nem szempont a javíthatóság.

Ha van egy jó műszaki érzékű ismerős annak kell megmutatni. A szerviz aránytalanul költséges megoldás.

2016. ápr. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Ezekben általában mechanikus a hőkapcsolás, szóval egy pöcköt a bimetál enged el, ha bemelegszik.

Elég erős rugó ellen tart, a sok használatnál a rögzítő pöcök le szokott kopni kerekre és már nem tart.

Ezt elvileg újra sarkosra reszeléssel lehet javítani, HA bontható a mechanika. De miért is lenne az? Tutira szegecselt tengelyeken mozog az egész, mert a csavar drága alkatrész. Nem bírod rendesen szétszedni, nem férsz hozzá stb.

Ügyes mechanikus ember esetlegesen megoldhatja egy tűreszelővel.


Láttam már olyat is, amit egy relével tart, ott a relé szokott öregedve gyengülni. Ilyenkor csakis csere.

2016. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én eddig egyszer csináltam kenyérpirítót, ha jól emlékszem pont ez volt a hiba, a dolog csak annyi volt, hogy a fűtőszál megszakadt. Érvéghüvellyel összetoldottam és működött.
2016. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!