Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanysütő Whirlpool bekötése...

Villanysütő Whirlpool bekötése nos ugye van 5 kábelem zöld sárga:test Kék:0 Többi fekete ,szürke, kék ezek a fázis. Nos a falból csak 3 kábel jön ki van természetesen 3 fázisu kapcsoló éhez külön . Wago -val tervezem összekötni. Hogy?

Figyelt kérdés
De hogy 3 kábelt az 5 el 2 és wagot vettem . Köszönöm a válaszokat!

2022. okt. 27. 14:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2-es bocsánat javított a telefonom
2022. okt. 27. 14:16
 2/21 A kérdező kommentje:
Leírtam meik vezeték mi szerintem...
2022. okt. 27. 14:54
 3/21 Szirty ***** válasza:

"Leírtam meik vezeték mi szerintem..."


Összefoglalom mit írtál le (abban a sorrendben ahogy írtad):


5 ér van:

1: Zöld-sárga

2: Kék

3: Fekete

4: Szürke

5: Kék


Keresd a hibát!

2022. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hozzá ne merj nyúlni! A kék vezeték rohadtul nem a fázis! Ebből látszik, hogy semennyire sem értesz hozzá, úgyhogy ne akarj életveszélyes dolgokat csinálni, mert könnyen lakástűz lesz a vége!
2022. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Már az furcsa, hogy két kéket írsz, aztán honnan tudod, hogy azok közül melyik a nulla és melyik a fázis? Szabvány szerint a kék nem lehet a fázis. Amit leírtál annak alapján a sütőhöz háromfázisú bekötés kell. A falból csak három vezeték jön ki, de mi honnan tudjuk mi az a három vezeték? Valószínűleg fázis, nulla és védővezető, ez így csak egy fázis, de ki tudja milyen vezetékek azok? Hidd el, nem kitolni akarunk veled, mert bekötni valóban igen egyszerű, de ahhoz pontosan és biztosan tudni kell melyik vezeték a nulla, védővezető és a fázisok. Mégiscsak valamilyen hozzáértő szakembert kellene hívnod, a 230 V nem játék, egy hibás bekötésből komoly problémák lehetnek.
2022. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

„nem fogok 10-20eft költeni....”

Aztán, ha bekötöd rosszul – amire igen nagy esély van – utána a feltehetőleg bekövetkező kár lehet, hogy a 10-20 ezer többszöröse lesz.

Ha neked nem megy, megfejtem Szirty kérdését:

5 ér van:

1: Zöld-sárga

2: Kék

3: Fekete

4: Szürke

5: Kék

Kétszer szerepel a kék, ha ez tényleg így lenne, akkor ránézésre honnan tudod melyik a nulla és melyik a fázis?

2022. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyik világos kék másik sötét (ez szokott fekete lenni ) Érdekes szakok vannak itt hogy nem tudják hogy van ilyen is .. na én meg innen akartam segítséget kérni 🤣
2022. okt. 27. 15:35
 8/21 anonim ***** válasza:
Rámérni fázisceruzával nem tudunk innen, anélkül pedig nem fogjuk tudni, hogy mi micsoda. Egyébként fentebb már leírták, hogy a szabvány szerint a kék nem lehet fázis.
2022. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Te is érdekes vagy, ezt írod:

„Nos a falból csak 3 kábel jön ki van természetesen 3 fázisu kapcsoló éhez külön .”

Ez értelmezhetetlen.

„De hogy 3 kábelt az 5 el 2 és wagot vettem”

Talán ez így értelmezhető: „hogy kössem össze a három vezetéket az öttel? Hát azt sehogy.

„Leírtam meik vezeték mi szerintem…”

Szerinted, de ki tudja, hogy ez tényleg így van-e?

„Egyik világos kék másik sötét (ez szokott fekete lenni )”

Esetleg szokott, de, ha ebben az esetben mégsem így van, akkor mi lesz? A kék, ha világoskék, ha sötétkék csak nulla lehet, fázis nem. A fázis színe: fekete barna, szürke. Szabványos kábelben nincs két kék.

Te úgy látod, hogy itt senki nem ért hozzá, pedig, akik válaszoltak, mind igazat írtak. Nem véletlenül hívták fel a figyelmedet, hogy veszélyes, ha rosszul kötöd be. Még egyszer leírom neked: hidd már el nem akarunk neked rosszat, de, amit leírtál abból itt látatlanban senki nem tudja megállapítani, mi a valóság. Ha egy szakember a helyszínen megnézi, az meg tudja mondani mi ott a helyzet és, hogyan kell bekötni.

2022. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy hülye, de villanyszerelő se.

Miért ne lenne hülye? Legyökerezte azt, aki javasolta, hogy forduljon berendezőhöz. Szerintem a gyökerezéssel kiérdemelte a hülye minősítést. Arról már nem is szólva, hogy utólagos fegyverként használta a diszgráfiáját, hogy lelkifurdalást keltsen. Az ilyent rettenetesen lenézem.

2022. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!