Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » No frost hűtőnek mi baja lehet?

No frost hűtőnek mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki ért a hűtőkhöz, mert én teljesen laikus vagyok.

Ugye adott egy no frost hűtő, aminek működése annyiban tér el a régitől, hogy az alsó fagyasztó részből a hideget felfelé kezdi el fújni, és a normál hűtőrészbe onnan kapja a hideget. Ezáltal a hűtő nem jegesedik, vagyis leolvasztja saját magát, majd a leolvasztott víz is elpárolog a keletkezett hőtől.

Mitől lehet az, hogy a hűtő már többször csinálta azt, hogy az alsó része tökéletesen fagyaszt, de felül nem hűt, konkrétan a hűtő nem áll le egész nap, mert a termosztát nyilván érzékeli, hogy nincs beállított 4 fok a hűtő részben. Időközben durva pattogások, morgások hallhatóak a hőtágulás miatt.

Olvastam, hogy a közhiedelemmel ellentétben azért ezeket a hűtőket is úgymond le kell olvasztani, mert betud jegesedni és nem tudja a hideg levegőt továbbítani. Sokszor megoldotta a problémát, hogy pár órára kihúztam a hűtőt majd újból bedugtam, de már ez sem segít. Tényleg ez lehet a probléma, és próbáljam 1 teljes napig vagy tovább kihúzva tartani, hátha minden jég kiolvad mindenhonnan, vagy a hiba másban keresendő?

Bocsánat, ha szakmai szemmel nézve sírást okoztam valakinek, de remélem érthető mi a probléma. Mint mondtam sajnos laikus vagyok és interneten semmilyen ésszerű megoldást nem találtam kifejezetten erre a problémára. Köszönöm szépen előre is mindenkinek aki valamilyen formában tanácsot ad.

Legyen szép napotok.



2022. nov. 1. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Háát..

Ismervén mindkét típus (automatikus leolvasztású vs. nofrost) felépítését, működését, új hűtőt véve menekültem a Nofrostostól. Ki a fene akar magának bajt?

Sima hűtő: van egy tekerő "termosztát" ez intéz mindent (3e Ft.)

A sima hűtő olvasztást értem alatta.

A mélyhűtő? Hát igen, ca 3 havonta: cucc kipakol, leolvaszt (némi rásegítéssel), közben kitakarítom, mert azért ráfér az is, szárazra törlöm.

Ez kb. 20 perces tennivaló.

NoFrostos?

Van benne egy hűtőtest, az itt keletkező hideget egy örökké járó(de nem örökéletű!) ventilátor juttatja mély és normál hűtő térbe.

Ehhez még zsaluk (ami ugye mozog, bár nem egyfolytában) is tartoznak.

Ahol -25C fok a hőmérséklet (a hűtőtesten) az bizony le fog deresedni/jegesedni, amivel kell kezdeni valamit.

Egy érzékelő tudatja a mikrovezérlővel, leállítja a hűtést/kompresszort és bekapcsolja a leolvasztó fűtést. De ha gond támadna a vezérléssel és nem kapcsolna ki időben a fűtőtest, akkor egy biztonsági hőkioldó kiold, előbb utóbb tönkre is mehet.

A sok/vastagodó jégtől a ventilátor beleérhet a hízó jégbe, ha megáll, elromolhat.

Dióhéjban: elromolhat az elektronika, a zsalumozgatás, a leolvasztó fűtőtest, annak biztosítéka.

Mindegyiknek van előnye hátránya.

Amíg megy a nofrost, addig szuper, utána szívás időben, pénzben, nyáron pláne.

A kérdéses hűtő: nagy valószínűséggel a leolvasztás akadt el, ebből jön a többi.

Próbálj meg egy hosszú (legalább fél napos, inkább több) leolvasztást, ha pár óra múlva rendben vannak a hőmérsékletek, akkor a leolvasztás hiánya a gond.

A pattogások morgások kapcsolatban lehetnek a csúcsra hízott (a leolvasztás hibája miatt) jéggel, a leolvasztó fűtőtest vagy hővédelmének meghibásodása miatt, netán az érzékelő (mert azok is vannak) hibájával.

2022. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az informatív választ, és hogy időt szántál a kérdésemre. Szép estét. :)
2022. nov. 2. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!