Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vettünk egy gázégős tűzhelyet....

Vettünk egy gázégős tűzhelyet. Azt írja a tájékoztatója, hogy földgáz "H"-ra van gyárilag beállítva. Hogy tudhatom meg, a Tigáz milyen földgázfajtát szolgáltat (H, S)?

Figyelt kérdés
A honlapjukon még utalást sem találtam rá. Mi az a H és az S? Itt (Dunakeszi) milyen gáz lehet? Ha nem H-s a földgáz át kell állíttatni a készüléket és fúvókát is kell cseréltetni.
2010. szept. 28. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szerelő aki beköti az új tűzhelyet, az tudni fogja. A garancia csak akkor érvényes, ha a gázszolgáltatónál regisztrált szerelő köti be. Ennek van költsége, de a garancia miatt megéri és a biztosító is csak ebben az esetben fizet, ha valami károd keletkezik a tűzhely meghibásodásából.
2010. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen! a tüzhely bekötése igényel egy regisztrált szerelőt. nem csak a garancia miatt.
2010. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze tisztában vagyok vele, hogy szakszervíznek kell üzembe állítani a készüléket. A biztonság is így követeli meg.

A kérdésemben is ezért szerepel az "állíttatni" és a "cseréltetni" kifejezés.


A vásárláskor kaptunk is egy "kedvezmény-kupont", ami a kiszállási díjat és a munkadíjat 7000,-Ft-ért biztosítja. Viszont az anyagköltséget nem.

Amellett, hogy szeretném tudni, mit is jelenetenek ezek a betűjelek, mivel korábban nem tudtam, hogy többféle földgáz is lehet a vezetékekben........az anyagköltség szempontjából sem mellékes, hogy milyen munkákat kell elvégeznie a szerelőnek. Ezért vagyok mostmár nagyon kíváncsi, mert bár sokat keresgéltem, nem találtam, csak hasonló készülékek leírásában utalást a "H" jelzésre. Hátha valaki ért hozzá, és el tudná mondani, mi is ez.

2010. szept. 29. 08:19
 4/4 anonim válasza:

H gáz: normál fűtőértékű földgáz

S gáz: csökkentett fűtőértékű földgáz (Magyarország bizonyos területein található)


Arra a kérdésre, hogy éppen nálatok milyen földgáz van, a gázszolgáltató helyi kirendeltségén biztosan tudnak válaszolni.


forrás: [link]

2012. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!