Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi okozhatja a köszörülős,...

Mi okozhatja a köszörülős, csattogó, most már elviselhetetlenül erős hangot a mosógépből centrifugázáskor?

Figyelt kérdés
Mosni mos rendesen. Ez a hang mintha a felső burkolat sarka tájából származna. Nem tudom eldönteni, hívjak-e szerelőt, vagy nézzek új után.

2022. dec. 15. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Dob csapágyak kikoptak, esetleg a felfüggesztés sérült
2022. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először hívj szerelőt, ő majd megmondja mi a baj, és javítható e.
2022. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Esélyes hogy a dob csapágya kezdi a végét járni, lehet már néhány golyó is kipotyogott belőle, vagy ledarálódott és az csörög. Szerintem hívj szerelőt hogy nézze át, ezek cserélhetőek általában, és a legtöbb gépnél még a nevesebb gyártóké is hajlamos ilyen hibákra mert sokszor gagyi noname csapágyat tesznek bele ami bírja 2-3 évig ha heti többször van használva a gép.
2022. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, veszek újat. Nem növelem a költségeimet, bár lehet, ekkor növelem igazán. Nem merek nekiállni még egyszer mosni, mert ott álltam mellette, amikor nagyot ugrott, mintha akadályoztatva lenne a forgásban. A gondom az, hogy nagy adagokra gyártják a mosógépeket. 1 személyre való ez az agyon szidott Candy, a 3,5 kg-os adagjával, 2,5 kilós lehetőséggel, nekem tökéletes választási lehetőségekkel. Van most is, max. 4 kg-os.

Nagyon szépen köszönöm a segítőkészséget.

2022. dec. 15. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen a gép, felültöltős vagy előltöltős?

Ha felültöltős, abban nagyon egyszerű a csapágycsere. Egy ilyen kis csapágy max. 2-3ezer Ft. A mi gépünkben ami jövőre lesz 20éves,már háromszor cseréltem csapágyat. Egy ilyen kis hiba miatt nagy kár lenne új gépet venni!

2022. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már az ajtó előtt várakozik elvitelre, bár megfelelő újat nem találok. Úgy olvastam, ez a Candy nem is alkalmas csapágycserére. Most se találok mást, ennek a jó programkiosztása után. Nem tudok mit kezdeni 6-7 kilós töltetűvel. Na, meg hogy kerül föl az emeletre.:(
2022. dec. 18. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!