Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép új vagy használt?

SlyFoX1989 kérdése:

Mosogatógép új vagy használt?

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt nemtudom eldönteni melyiket éri meg.. A használt 2x legalább olcsóbb..

Viszont ami aggaszt hogy lehet egy használt pl 5 éves más fogyasztási értékeket produkálna mint az új.

Pl vennék használtat de 2x annyi vizet és áramot fogyasztana.

Szerintetek?


2023. jan. 11. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress kifutó akciókra vagy esztétikai hibásra . Megbizható neves márkát vegyél garanciásat . A régi elromlik ami költség de mi van ha nincs már alkatrész sem közeli szerelő sehol ?
2023. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" vennék használtat de 2x annyi vizet és áramot fogyasztana."


Azért ennyire nem rossz a helyzet! Az első mosogatógépemet 2008-ban vettem, és cirka 10 évig használtam, akkor az 13 literes vízfogyasztást írt, és amit utána vettem az is ennyit tud, szóval nem történt drasztikus javulás takarékoskodásban.

2023. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csomagolássérült termékek boltjában vettem egy külsőre teljesen ép állapotú Siemens mosogatógépet 4 éve, azóta hibátlan. Kértek érte 65eFt-ot, ennyit mindenképp megért újonnan.

Ha érdekel elküldöm a bolt nevét ahol én vettem...

2023. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mosogatógép az egyik legmegbízhatóbb háztartási gép, simán kibírnak 10+ évet. Ezen kívül nagyon nagy fejlődés nem történt a mosogatógépeknél, az új modellek is azt tudják, mint a régiek, esetleg több beálítási lehetőség van rajtuk, de ennyi. Ezek miatt nem igazán van indok a lecserélésükre, tehát a használt eléggé rizikós, mert jó eséllyel van valami rejtett hibája, ami miatt el akarják adni.

Csak újat vegyél, abból is jó márkát, mint pl Bosch.


A vízfogyasztás a régi modelleknél sem sok, az én 10 éves példányom 8 liter vízzel megcsinál egy programot.

2023. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!