Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Képes egy hibás hosszabbító...

Képes egy hibás hosszabbító zárlatossá tenni egy konnektort?

Figyelt kérdés

A hiba észlelése így zajlott:

- Ment a mosógép és a rá kötött 2 világítás, hirtelen leoldott a kismegszakítójuk és az a fázis a villanyóránál, amire kötve van

- Először a mosógépre gyanakodtam, de másik áramkörön a hosszabbító nélkül működött (hosszabbítóval azt a kört is levágta)

- Viszont a konnektor is égett szagú lett, a multiméterem ha sípol szakadásvizsgálatkor, akkor mér 0 ellenállást, lekapcsolt állapotban sípolt, amikor a konnektorra rámértem


Ami furcsa volt nekem, hogy rövid ideg működött még a mosógép kihúzása után ezen az áramkörön a két lámpa, de miután matattam a konnektorokban a multival, már levágta a relé, tehát vélhetően rövidzár keletkezett.


Képes lenne egy hibás hosszabbító így károsítani egy konnektort?


Holnap teszek egy próbát a konnektorok újra cserélésével és a kötődobozok átnézésével.



2023. jan. 30. 21:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ja persze egy konnektorcsere helyett egyből egész ház újrahúzás. :D Na pontosan ezért nem hívok villanyszerelőt, mert az ilyenek rontják a tisztességesek renoméját is. Álmodik a nyomor, ezt idős, jóhiszemű emberekkel el lehet játszani, de velem biztosan nem.


Semmi baja a nálam kiépített hálózatnak, van mérnök ismerősöm, amit nem tudok, fogom a kicsi szám és kérdezek, azóta is hibátlanul működik. Előbb fogok a mérnök szavára adni.

2023. febr. 3. 19:10
 12/12 anonim ***** válasza:
56%
A ház teljes átvizsgálása és kijavítása egy ilyen pancser után időigényesebb és drágább, mintha nulláról újrahúznák normálisan. De igazából a te pénzed, neked lesz drágább a teljes átvizsgálás és a hibajavítás. Csak egy konnektorcsere, eh?
2023. febr. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!