Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van olyan melegszendvics...

Van olyan melegszendvics sütő, amely kerámialapos, és van kapcsolója is? A kapcsoló alatt nem a hőfokszabályozóját értem, hanem rendes főkapcsolót, hogy ne kelljen a konnektorból mindig kihúzni, hanem egyszerűen ki- és bekapcsolható legyen.

Figyelt kérdés
Eddig csak olyanokat találtam, ami vagy kerámialapos, de nincs kapcsolója, vagy van kapcsolója, de teflonos, ami ugye nem jó, mert abból hő hatására mérgező vegyületek szabadulhatnak fel. Az már csak még 2 extra dolog lenne, hogy vágja is el rendesen a szendvicset, és cserélhetők legyenek benne a kerámia betétek, hogy gofrit is lehessen benne sütni.

2023. febr. 8. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél kapcsolós hosszabbítót.

Amúgy a "teflonos" sem teflonos már. Nyugodtan megveheted, nem fog rommá mérgezni.

2023. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát lehet vannak kapcsolósak is, de szerintem nem érdemes ezért többet adni, léteznek szimpla kapcsolós dugaljak, azzal ez megoldható, kb. 700Ft-ért lehet venni.
2023. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Eleve kerámialapos szendvicssütő sincs, szóval mindegy hogy van-e kapcsolója vagy nincs. Ahogy az inox hűtőgépen is ugyanaz a vaslemez, csak szürkére festve, lakkozva.

"de teflonos, ami ugye nem jó, mert abból hő hatására mérgező vegyületek szabadulhatnak fel."

Ja, ha szétégeted, akkor bármiből, még a kajából is mérgező vegyületek lesznek.

2023. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Néha a tv reklámokban van ilyen ami nem teflonos, azt nem tudom kerámia-e, de túl van árazva és ennyit nem ér meg szerintem. Nekünk ősrégi teflonos van, már karcos is több helyen, de még nem lett bajunk tőle,pedig kb. 15 vagy 20 éves,de alapban nincs felválva rajta bevonat sehol.
2023. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Facebook-hülyítés, feleslegesen aggódsz.

A teflonbevonatból úgy válna ki valamennyi perfluor-oktánsav, hogy 400 °C-ra hevíted, legalább 8 percig.

A konyhai használatban nincs ilyen magas hőmérséklet.

További "gond", hogy a szükséges izzítást régóta már gyárilag elvégzik, azaz kiégetik belőle a perfluor-oktánsavat.

Így neked már nem marad belőle, nem tudod mérgezni magad.

Ne dőlj be a Facebook-marháknak, akik csak a minél több kattintásra hajtanak!

2023. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hülyén fogalmaztam, nem izzítás, csak hevítés, de még megjegyezném, 10 éve már rájöttek erre és csak így szabad gyártani.

Tehát a 10 évnél régebbi edényekre mondhatnánk, hogy lehet valami, csak azt sem használjuk 400 °C-on, már aki nem égeti bele szénné a fasírtot.

2023. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Légyszíves ne nézzetek h*lyének. Az SH Atlasz Kémiában olvastam, hogy "320 °C felett részben mérgező termékekre bomlik." És ezért "-270 °C és 260 °C közötti hőmérséklet-tartományban használható fel." szóval nem kell annak 400 °C, de mivel nincs éles határ, gondolom már alacsonyabb hőmérsékleten is bomlik, csak max. olyan lassan, hogy elhanyagolhatónak gondolják. De hogy tényleg az-e az kérdéses.

Amúgy meg hogy ne lennének kerámialapos szendvicssütők? Akkor ez mi?

[link]

2023. febr. 9. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó, SH Atlasz Kémia, antikvárium 1995.

Nap vicce.

Amiket én írtam (5-6), az utóbbi évek tudományos megállapításai, te pedig ilyen ócskaságokkal hivalkodsz...

Nem hiszem el...

2023. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hiába magyaráztam azt is, hogy 10 éve gyárilag kiégetik...

Ne nézzük minek...

2023. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ahogy az inox hűtőgépen is ugyanaz a vaslemez, csak szürkére festve, lakkozva."

Khm... az inox azt jelenti hogy rozsdamentes. Az nem szürke festék, hanem maga a lemez.


"Akkor ez mi?"

időzem a leírást: "A sütőlap kerámia bevonatú"

vagyis egy vas lapos sütő amin bevonat van.

Amúgy az ilyen szendvicssütők nem melegszenek fel 200 fokra sem.

Értem hogy próbálsz vigyázni magadra, de ez a szendvicssütős óvatossák 0,0001% abból amit amúgy kapsz az élettől. Az elektroszmog a bluetoothos eszközöktől a, a wifi routerektől a mobiltelefon átjátszóktól, erősáramú kábelektől amik a falban vannak a szomszédnál és nem is tudsz róla. Aztán a levegőminőségétől sokkal jobban lebetegedsz mint egy kis teflontól. A vizet a lakásodig olyan vezetékben viszik hogy ha meglátnád soha többet nem mosnál fogat, nem innál/főznél...

2023. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!