Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért égnek ki a ledégőben...

Miért égnek ki a ledégőben sorba a ledek?

Figyelt kérdés

14 db led kb , egy megfeketedik és kipurcan , jó kikötöm és átkötöm ,pár hét megint megfeketedik egy másik jó kikötöm, pár hét és jön a harmadik.

Nem értem mert minél kevesebb led van benne annál hidegebb de akkor mitől sülnek megy így . Ezek a legmodernebb legnagyobb hatásfokú 3020 as ledek asszem . De nem értem hogy ot a fénypor alatt a kristály mitől kezd el megfeketedni és beégni. Hogy alakul ki ez a zárlat . Ez valami szennyeződés lehet a fényporban és onnan indul ki ami végül zárlatot okoz a kristály kis aranyszálán amiben oda van vezetve a katód vagy anód nak nevezett oldal.



2023. márc. 12. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sz.r minosegu aramkor, sz.r minosegu LED-ek.
2023. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Fénypor?
2023. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

#2: A fehér LED-ekben van:

[link]

2023. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

LED alapesetben nem ég (nem égő), csak világít. A gázégő ég például.

Alulméretezés és / vagy anyaghiba miatt a LED nyitófeszültsége elkezd lassan növekedni, illetve valamely részének átmeneti ellenállása.

Áramgenerátoros meghajtásnál az áram és feszültség szorzataként jelentkező teljesítmény és melegedés egyre nő, a chip egyre több hőt termel, míg egyszer kiég.

A chipet borító, műgyantával kevert foszfor ennek nem kiváltója, csak elszenvedője.

2023. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Túlhajtott vackok. Vegyél tisztességes gyártmányt.
2023. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szar hőelvezetés. Normál esetben a gagyi LED diódák is több ezer órát elmennének, ha normálisan ellene vezetve a hő.

Csak ugye egy rendes pl. ALU ház ami le is adná a környezetnek a hőt, az nem az 700 forintos szarba lesz beleépítve.

2023. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
A gyártók által beharangozott 50 ezer óra egy nagy kamu. Minőséginek mondott Cree LED-ekkel csináltam világítás akváriumra, hűtőbordára szerelve,aktív hűtéssel, és 90%-on hajtva áramgenerátoros táppal, 3 év és úgy 8ezer üzemóra után elkezdtek sorban tönkremenni. Ha ez a minőségi,akkor egy tucatárutól se várjunk sokat.
2023. márc. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
46%

6:


Amikor az alulméretezést említettem, ebbe természetesen beletartozik a hűtés alulméretezése is. Mindamellett találkoztam olyan selejt LED-ekkel, amikor hűtés szempontjából mindent megtettem, még aktív, vagyis ventilátoros hűtést is.


Az adott LED példányok egy lámpában mégsem bírták sokáig, hiába tartottam be minden specifikációt.


Fő profilom ugyanakkor a TV-háttérvilágítások, melyben sok tapasztalattal rendelkezem. Aki az én hozzászólásaim leminősíti, az egy aljas buta kártékony ember. Azért kártékony, mert ilyenek miatt én sem szívesen osztok meg tapasztalatokat, így az internetes közösség fog kevesebbet kapni tőlem, szívesen.

2023. márc. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Aki az én hozzászólásaim leminősíti, az egy aljas buta kártékony ember. "


Szervizmérnök úr!


Tudja miért vannak leminősítve a hozzászólásai? Mert ismét felbukkant, és nyomja a tudálékos dumáját, meg veri a mellét, hogy maga szerint mekkora nagy király a forrasztópáka mögött, mindenki más meg alacsonyabb szinten van! Most is játsza itt a sértődöttet. Emlékszik még a tonneres esetre, mikor a kérdező azt kérdezte, hogy hol tudna a nyotatójába venni? Maga meg itt litániát írt, hogy az nem tonner, mert a tonner ezt meg azt jelenti. A kérdezőt érdekelte a történelemórája? Mert szerintem nem, és mikor le lett írva, hogy nálunk is a ez az elfogadott neve, akkor is hisztizett mint most. Aztán mikor törölték a hozzászólását, akkor szembemenve a modikkal, ismét leírta. De ezen kívül is nem egy emberbe kötött bele. Szerintem keressen inkább valami más elfoglaltságot, mert sokkal nyugodtabb volt az oldal amíg nem volt itt.

2023. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

Nem tonner, hanem toner. Szimpla n betű.

Szerintem pedig érdekes a szó eredete, hogy miért nevezik így. Már legalábbis annak, akit érdekel a dolgok háttere.

Azt is említettem már, hogy nem vagyok válaszológép, aki nem bírja elviselni, hogy szeretek okoskodni is, annak nem segítek inkább.

Legtöbb fórumozó szeret okoskodni, jó értelemben, tudást megosztani, ettől működnek a tudásmegosztó fórumok. Mások pedig tanulnak tőlük.

20 év alatt többen megköszönték már, hogy sokat tanultak a hozzászólásaimból. Olyanok is, akik csak olvasóként voltak jelen egy-egy fórumon.

A Gyakori Kérdések annyiban kirívó, hogy ezt megtalálja sok egyszerűbb, kötekedő, gyakran nem is okos, rosszindulatú figura. Ráadásul még alattomban, indokolatlanul le is minősítgetik a jó hozzászólásokat. Amit valaki legjobb tudása szerint, normálisan megírt.

Alapállás, hogy normálisan segítek mindenkinek, aki maga is szerényen áll hozzá, tiszteli más tudását.

Akinél a tudatlansághoz arrogancia is társul, azt már én is nehezen viselem.

Ne aggódj furcsa felfogású, úgysem fogom sokáig bírni ezt a légkört, például a hozzád hasonló értetlenek, piszkálódók miatt sem. Itt soha nem tervezek hosszú távra.

2023. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!