Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért égnek ki a ledégőben...

Miért égnek ki a ledégőben sorba a ledek?

Figyelt kérdés

14 db led kb , egy megfeketedik és kipurcan , jó kikötöm és átkötöm ,pár hét megint megfeketedik egy másik jó kikötöm, pár hét és jön a harmadik.

Nem értem mert minél kevesebb led van benne annál hidegebb de akkor mitől sülnek megy így . Ezek a legmodernebb legnagyobb hatásfokú 3020 as ledek asszem . De nem értem hogy ot a fénypor alatt a kristály mitől kezd el megfeketedni és beégni. Hogy alakul ki ez a zárlat . Ez valami szennyeződés lehet a fényporban és onnan indul ki ami végül zárlatot okoz a kristály kis aranyszálán amiben oda van vezetve a katód vagy anód nak nevezett oldal.



2023. márc. 12. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen megosszuk a tudást, de más nem veri a mellét, hogy mekkora okosságokat mond, de maga igen!

Most is mit írt?

"Aki az én hozzászólásaim leminősíti, az egy aljas buta kártékony ember"


Szerintem inkább szégyelhetné magát, hogy ilyeneket mond itt az emberekről. Ha valaki ellent mer mondani, akkor kisregényt ír, hisztizik, pirivátot irogat, amire senki sem kiváncsi.

2023. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pontosan megindokoltam, hogy miért írtam, a kontextust kell egyben nézni, nem kiemelni!

Részletes válasz a precíz és alapos szakemberek ismérve, nem hiszti.

Tény, hogy mivel már egyáltalán nem bírom elviselni a méltatlan leminősítéseket és rendszer sem fog változni, ez az oldal nekem így nem jó.

Privátot viszont nem szoktam írogatni. Nyilvános oldalon privátozni mindig utáltam.

Nyilvánosan sért vagy irritál valami, azért nyilvánosan vesz elégtételt az ember.

Hogy az évek során valakinek véletlenül válaszoltam privátban, arra pontosan már nem emlékszem. Ritka eset, hogy privátban kérdezett valaki, például hölgyek is, és segítettem, mert már nem akartam válasz nélkül hagyni. De több esetben nem is reagáltam, ilyen vagy olyan okból.

2023. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ez szép és jó hogy vegyek jó minőségű led égőt de akkor áruljátok már el hogy hogy hívják a jó minőségű led égőt mert ahogy látom mindegyikben ugyan az az elektronika van és 3020 as szuper csúcskategóriás ledek. A V tac az egyik amiket vettem azokkal nincs is baj kb egy volt amit vissza kellett cserélnem kiégés miatt. Ez a másik ami állandóan kiég a lépcsőházban volt persze hogy a leg szrabb nyilván de ahogy nézem 10W alatt nincs is egyikben sem alu nyak a hűtésnek. A nagy 17W os lehet hogy alu nyakas .


Ráadásul árban sincs már nagy eltérés míg évvekkel ezelőtt 1500ft volt egy V tac 17w os most 500ft ért hozzádvágják . Ezek a 8-12W os égők is 500ft körül vannak és kívül belül ugyan az mint a V tac ami szerintem a csúcs márka nem véletlenül van rá 3 év gari.


Ebben a lépcsőházi fsos ban is elég közismert szerintem minőségi áramgenerátor ic van meg egy egyenirányító , kondit nem láttam az lehet a nyakban van alul . Szóval a hűtésen kívül nem tudom mitől lehetne minőségibb egy ilyen vacak.


Meg ahogy az egyik lepontozott válaszoló írta ott lehet az igazság hogy valójában nem a hőterhelés itt a gond hanem hibásak a 3020 as csippek mivel ha 14 ből már 3 at kivettem akkor nem is lehet akkora hőterhelése mégis sorra feketedik és pukkan ki a led.

2023. márc. 13. 20:15
 14/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

De amelyik nem kapcsolóüzemű, hanem lineáris / disszipatív áramgenerátoros konstrukció, annál a soros körben egy LED kiiktatása nem csökkenti a diszipációt, mert azt átvenni kényszerül az IC.

Kevesebb feszültség esik a LED-soron, de több jut az IC-re, áram meg ugyanannyi.

Ettől függetlenül vannak ilyen selejt LED-ek is, meg a hűtésen is szeretnek spórolni.

Márkás lámpák, Philips vagy hasonló kategória megbízhatóbb állítólag, de kisebb hibaszázalék ott is lehetséges. V-TAC nem számít komoly márkának, sokan panaszkodnak is rá, vagy mások lehetnek szerencsések.

Magam részéről fel tudom javítani a névtelent is, LED-et is lehet cserélni, áramot is lehet csökkenteni. Nyilván csökken a fényerő, de ha nagyobb teljesítményű a kiindulási alap, abból lehet visszavenni és pont megfelelhet a célnak.

2023. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Asszem ez van benne DP2525 [link]


Ha nem keverem össze egy másik ledsorral mert ez van a böngészőm előzményébe de az a baj hogy nézegettem haverom kínai ledsorát is és lehet arra emlékszik a böngészőm. Javíts ki ha szerinted nem ez .


Amúgy nem értem amit mondasz az áramgenerátor egy ellenállásal van beállítva x mA re ,a rajta átfolyó össze teljesítmény a rákötött fogyasztókkal arányos nem ? Ha csak 10mW al terhelem akkor mitől disszipálna el még több áramot az IC?

2023. márc. 14. 17:12
 16/20 anonim ***** válasza:

Gyerekek, tisztázzunk néhány dolgot, mert nekem nem egyértelmű a kérdés.

Milyen LED-ről beszélünk?

Körte alakú világítótestről, amelyet E27 vagy E14 foglalatba tekersz?

LED-szalagról?

Esetleg egyedileg tervezett fényforrás?

Milyen üzemű a LED, feszültséggenerátoros? áramgenerátoros?

2023. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Amit linkeltél, kapcsolóüzemű, arra ez nem vonatkozik, ahogy említettem is az elején.

De vannak lámpák olyan lineáris áramgenerátorral, ahol tekercset, trafót nem látsz például, a leírás alapján ilyenre tudtam tippelni:


"...áramgenerátor ic van meg egy egyenirányító , kondit nem láttam az lehet a nyakban van alul ."

2023. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Led körtéről beszélgetünk V tac stb. Amiben 2030 as ledek vannak sorba kötve.


Tegyük fel nincs trafó ,nem látom mert a nyakat soha nem szedtem szét. Miért megy át fix teljesítmény ilyenkor az IC n függetlenül a fogyasztók számától? Ezt a részt nem értem.

2023. márc. 14. 19:21
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 Értem. Kéne egy feszültségmérés. Mekkora feszültséget kap a "led körte" a hálózatból? Ezt naponta többször meg kéne mérni.
2023. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ugyanaz, mint feszültségstabilizátor is lehet lineáris / disszipatív elven működő (78xx és hasonlók), vagy lehet kapcsolóüzemű DC-konverter.

Egyik elfűti a különbözeti teljesítményt, utóbbinál viszont a transzformációs elv érvényesül, tehát a bemenő és kimenő teljesítmény majdnem azonos, eltekintve egy kisebb veszteségtől.

Áramstabilizátor is létezik mindkét megoldásban.

LED-lámpa is létezik többféle konstrukcióban.

2023. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!