Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A környező országokból honnan...

A környező országokból honnan érdemes háztartási gépeket hozni, vagy hozatni?

Figyelt kérdés

Olyan elképesztő drága lett minden, hogy az hihetetlen.

Az unokámnak akarok venni gépeket, mert a lakásba kevéssel szálltam be és ezért elvállaltam a gépesítést, de csak németül tudok, csehül, szlovákul, meg angolul nem. Ismer valaki olyan országot, ahonnan megérheti venni, vagy hozatni tűzhelyet, mosó és mosogatógépet, meg egyéb háztartási, vagy elektromos cuccokat?

A sógoromnak van kisbusza, azzal megoldható a szállítás, de ha nem túl drága, akkor internetes vétellel és szállítással is bevállalnám.

TV is kell, meg minden más, ami egy háztartásban szükséges, úgy sejtem, több százezret spórolhatnék, mert jelenleg bazi drága itthon minden.

Gondolkodtam Németországban és onnan konténerben behozatni mindent, az elég jó, kb 40%-al olcsóbb, csak a konténer bérlését nem sikerült kiderítenem, nyilván az is több lett, mert egy évtizedet éltem ott és hoztam is haza cuccokat, de akkor sem én intéztem, mert többen jöttünk haza és én csak beszálltam a holmimmal, de mindegy is, mert az is biztosan megdrágult.



#infláció #külföldről vásárlás
2023. márc. 20. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ma már EHHEZ nem kell nyelvtudás.

Végignézed a kínálatot az interneten, összeírod, hogy mi az az 5-8-10 paraméter, ami fontos, mi az, amiből TE nem engedsz ÉS nyilván van egy kereted (azaz nem tudsz teszem azt 1.000.000-t adni egy páraelszívóért.)

Mindezeknek -a kötelező paramétereknek, az áraknak és a keretednek - jó esetben van egy metszéspontja. Ha még mindig több eszköz marad a kínálatban, akkor azokból - attól függően, hogy mennyire fontos a pénz - annak függvényében kell dönteni, hogy belefér-e egy drágább páraelszívó (most csak írtam valamit), vagy jó lesz az olcsóbb is, csak spóroljatok x ezret. Nyilván minden rezsiköltség tovább növeli a termékek árát, míg ha mindent egy fuvarral meg tudsz hozatni, az sokkal olcsóbb, mintha külön ki kell menni egyesével mindenért.

2023. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Német vásárlás esetén egy garanciát hogy tudsz érvényesíteni itthon?
2023. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

[link]

szivesen!

2023. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1

Igen, ez világos, de gondoltam, hogy talán van valakinek némi ismerete, mert Ausztrián (bár ott többnyire csak átutaztam, meg Németországon és Hollandián kívül nem voltam még sosem, illetve huszonöt éve Svájban, meg Pátizsban egy hétvégét, de az ma már nem játszik, meg akkor sem az árukat néztem.

Ja, még Velencében egy napot, vagyis nemigen vannak ismereteim, hátha van aki szokott külföldre járni vásárolni és jobban képben van, merre éedemes egyáltalán elindulni.

Nem akarok csúcsminőséget, de azért használhatót venni, nem árt, ha van valami neve, ami ad egy garanciát, de nem kell a legjobb márka, meg a csúcskészülék.

#2

A garancia nemigen érdekel, nekem még soha semmi nem romlott el garanciaidőn belül. Ebben van persze rizikó, de bevállalom.

2023. márc. 20. 19:30
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Minden valamirevaló gyártónak legalább EU-s, ha nem világgaranciája van már.
2023. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az príma.
2023. márc. 20. 19:42
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
A kérdező elég nagy fiúnak tűnik a feladathoz. Nem kell engedély hozzá, megvehet önállóan amit jónak lát. Igaz, hogy ezt a kérdést már ugyanezzel a szöveggel kiírta egyszer, hónapokkal ezelótt. Ha akarta volna, már megugrotta volna a feladatot, ebből is látszik hogy nem sürgős neki.
2023. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most már kezd sürgős lenni, mert rövidesen kész a lakás, csúszott egy kicsit, de tényleg nemigen foglalkoztam vele.

Kár pedig. azóta csak minden drágább lett.

Szóval nem nagyon tudtok segíteni, mindegy azért köszönöm a válaszokat.

2023. márc. 20. 20:58
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát őő azért az a német 40%-os történet nem igazán fedi a valóságot. A magas magyar jövedéki adó egy részét megtudod spórolni az tény, de messze nem 40%. Kilehet fogni termékeket ami 10-15%-al olcsóbb, de összességében nem sokkal jobban jössz ki, ha üzemanyagra elmegy 100-120 ezer.


A garanciáról meg annyit, hogy a kötelező bolti garanciát csak a célországban érvényesítheted.

Veszel egy mosógépet a német MediaMarkt-ban, akkor azt oda kell visszavinned garanciaidőn belül.

Nemrég vásároltam németből számítástechnikai cuccokat egy ismerősön keresztül, és akkor okosítottak ki a témában.

Ha valami elromlik akkor Magyarországon nem tudom érvényesíteni a garanciát, UPS-el 8-10 ezer forintért visszakell küldeni németbe.

2023. márc. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Ezt már egyszer feltetted hónapokkal ezelőtt, még mindig itt tartasz?
2023. márc. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!