Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A környező országokból honnan...

A környező országokból honnan érdemes háztartási gépeket hozni, vagy hozatni?

Figyelt kérdés

Olyan elképesztő drága lett minden, hogy az hihetetlen.

Az unokámnak akarok venni gépeket, mert a lakásba kevéssel szálltam be és ezért elvállaltam a gépesítést, de csak németül tudok, csehül, szlovákul, meg angolul nem. Ismer valaki olyan országot, ahonnan megérheti venni, vagy hozatni tűzhelyet, mosó és mosogatógépet, meg egyéb háztartási, vagy elektromos cuccokat?

A sógoromnak van kisbusza, azzal megoldható a szállítás, de ha nem túl drága, akkor internetes vétellel és szállítással is bevállalnám.

TV is kell, meg minden más, ami egy háztartásban szükséges, úgy sejtem, több százezret spórolhatnék, mert jelenleg bazi drága itthon minden.

Gondolkodtam Németországban és onnan konténerben behozatni mindent, az elég jó, kb 40%-al olcsóbb, csak a konténer bérlését nem sikerült kiderítenem, nyilván az is több lett, mert egy évtizedet éltem ott és hoztam is haza cuccokat, de akkor sem én intéztem, mert többen jöttünk haza és én csak beszálltam a holmimmal, de mindegy is, mert az is biztosan megdrágult.



#infláció #külföldről vásárlás
2023. márc. 20. 18:42
1 2
 11/13 NTBS ***** válasza:
Ausztria.
2023. márc. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amazon.de. Ha amazon raktárból veszed, akkor a garanciáztatás egy kattintásba kerül. Magánüzlettől nem vennék semmit, mert pont most szívok a szervízzel. Az üzlet már lassan egy hónapja nem válaszol, telefont nem veszik fel, szerviz nem fogadja be, mert külföldi eredetű...
2023. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Leginkább használtan érdemes venni gépeket, olyant amit még lehet javítani. A maiak 80%-a semmit nem ér, a garancia egy vicc. Jellemzően 5-8 évre tervezik a mai háztartási gépeket, utána mehet a szemétbe mert javíthatatlan.

Tehát nem csak annyi van hogy elképesztő drága lett minden, hanem az hogy ezért a pénzért olyan szemetet kapsz csak ami 5-8 év mulva mehet a kukába. Mert ha azt mondanák legalább hogy 20 év garanciát adnak, semmi gond nem lenne az árral.

De a garancia is zsákbamacska ám, törésre, tervezési hibára, rossz konstrukcióra nincs garancia. Vagyis a gyártó nem vállalja a felelősséget a silány minőségre, rossz konstrukcióra, ami pedig a saját hibája...

A ma gyártott rengeteg kacatot össze sem lehet hasonlítani pl. az NDK-s gépekkel, mert utóbbiak még ma is működnek és javíthatóak...

2023. márc. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!