Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha nincs a mosógépnek csatlako...

Ha nincs a mosógépnek csatlakozás kiépítve a vízhálózathoz, akkor hogyan tudok mosógépet használni?

Figyelt kérdés
Van valami alternatív megoldás?
2023. márc. 25. 06:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha bejovo csoved nincs akkor ki kell epiteni de ez nem nagy dolog. A hazban van viz? Mi regen dobos mosogeppel mostunk. Ilyet most is lehet kapni. Abba fentrol bele lehet onteni a vizet. Ha vegeztel van egy leereszto cso es kesz.
2023. márc. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs víz a házban, akkor a Hajdu tárcsás mosógépet javaslom. Nem mai technika de még mindig működik! Ebbe a hozott (vagy húzott) vizet beleöntöd.

A Hajdu centrifuga a párja, amely a világ egyik legnagyszerűbb találmánya.

2023. márc. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 qkker1 ***** válasza:
100%
Hajdú család a te barátod.
2023. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol használnád a mosógépet? Fürdőszobában, vagy olyan helyen, ahol nincs elérhető közelségben víz?
2023. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

A telken belül van víz, mondjuk az udvaron egy csap?


Ha van, arra rá tudod kötni!


3/4-es végű kerti csap kell, arra pont rá lehet csavarni a mosógép bemeneti csövét! Csak le kell csavarni olyankor a csap végét!


A kimeneti csőre kell figyelni, ha toldod, a mosógép végénél magasabban kell lenni, mert kiáll a gép hibára!


2 évig használtam így automatát, amikor még nem volt bent a házban a víz.


Igaz, minden mosásnál szerelni kellett.


Saját ,,építésű" be- és kivezető csöveim voltak amiket fel- majd le kellett szerelni!.


2 éve lett behúzva a házba a víz, lett bekötési pont. Szennyvíz bekötést tavaly csináltam meg, mosogató szifonra lett végül kötve a mosógép.

Amíg rá nem kötöttem a 110-es csőre, addig a mosógép kivezető csöve át volt dugva a falon, oda üritette a szennyvizet.


Ha nincs a telken még víz- szennyvíz akkor viszont tényleg marad a Hajdú tárcsás, de ahhoz érdemes centrifugát is venni, viszont így van 150 ezer a 2 gépezet.

Érdemes elgondolkodni a szerelés meg lenne e ennyiből, ha amúgy van gépetek.


Amúgy most nézegettem mosógépeket, vannak ilyen minik, abba lehet tölteni külön a vizet - ha jól láttam!

2023. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem kivitelezhető amit írtam, vegyél ilyet, ez a Hajdu tárcsás gépek tovább fejlesztett változata lehet :D

2023. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kiépíted a csatlakozást. Vagy megbízol ezzel valakit.

Vagy milyen csodamódszerre számítottál?

2023. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó!


Sztem arra amit leírtam :D


Viszont én nem kívánom vissza azt az időszakot, így még az automatával is nyűg volt a mosás, főleg télen. Kint hidegben folyamat össze rakosgatni, résnyire addig nyitva volt az ajtó, jött be a hideg. Ráadásul a kerti csap is xar volt, egy kifolyó volt, amíg ment a mosás addig nem tudtunk vizet vételezni.


Előtte meg Hajdu tárcsás gépünk volt, nah az meg egy rém álom. Egy olyan mosás amit az automata elvégez 1,5-2 óra alatt egy nap volt. :D

Mindent magadnak csinálsz, a gép csak a vizet forgatja és ennyiben ki is merült a funkciója.

Kevés ruha fért egy adagba, egy adaghoz gáztűzhelyen kellett melegíteni a vizet, amíg tartott a mosás folyamat melegíteni kellett a vizet.

Ha végeztél le kellett engedni a vizet, azt még kihordani az udvarba.

A ,,tiszta" ruhákat ki kellett teregetni, nah az még 2 nap száradt.

Mire a folyamat teljesen véget ért, szinte kezdhedted elölről.


Most már rendesen bekötött automatám van + van egy szárítógépem is.

1 heti adag ruhát 4 óra alatt mosom ki és szekrény szárazon teszem el.


Hihetetlen így belegondolva, hogy ezt a folyamatot mennyire el lehet nyújtani :D

2023. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tárcsás mosógépet használok, nekem ne vetíts ebben a témában. Miért száradna tovább, mint automatás mosás után?
2023. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Nekem 2 napig száradtak a ruhák, évekig használtam tárcsás mosógépet!


A patakban mosáshoz viszonyítva biztosan jobb volt anno, de ma már lejárt dolog.

2023. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!