Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az aprítót hogy lehet “helyese...

Az aprítót hogy lehet “helyesen” elmosni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy kis szerkezetet, botmixer + aprító.

Eddig egyszer használtam az aprítót, kézzel elmostam és miután megszáradt elpakoltam. Tegnap akartam használni, elmostam előtte és szerintem berozsdásodott, vagy nem tudom, de barna lé folyt belőle mikor használni akartam. De csak akkor folyt egy kicsi amikor beinditottam. Hallom hogy a tetejeben van egy kis víz. De ezt hogy lehet kiszedni? Vagy akkor hogy mossam el rendesen? Remelem még nem kuka :( de egyébként a botmixer része dettó ugyanez



2023. márc. 29. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A barna lé inkább olajnak hangzik, ereszt a tömítés, lehet túl forró volt a víz vagy a mosogatószer kikezdte.
2023. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használatiban le van írva, pontosan hogyan kell tisztítani.
2023. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A használatit olvasd el!

Az én bozmixemenél az volt írva hogy tilos belemeríteni a vízbe, csak letörölgetni szabad, nem túl erősen nedves szivaccsal és utána fektetve kell szárítani.

Ez csak az alsó, részére vonatkozott, a felső, motor részét meg aztán messze kell tartani minden folyadéktól.

Pontosan melyik tipus ami neked van?

2023. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom hogy milyen, mert akitől kaptam ő se tudja. Koliba használom igazából.. [link]

Ezt találtam, ugyan ez de hozzá van még az aprító

2023. márc. 29. 17:09
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen, hogy rozsdás lé jön le, amennyiben víz kerül a botmixer alsó egységének felső részébe, tehát a szimering feletti részbe.

Ami nekem van, szét sem lehet szedni, mert alulról be van ragasztva az egyik műanyag rész.

Ráadásul ezután már nem is siklott megfelelően a siklócsapágy, ahogy elindítottam, rendellenes hangot adott, így be is rágódott volna, ha hagyom.

Ezután megpróbáltam alaposabban kiöblíteni, majd kiszárítani (sütött a nap erősen akkor).

Utána felülről a tengelyen egy kis szilikonolajat folyattam be, ami élelmiszeripari gépekhez is alkalmas, ártalmatlan anyag. A tengely oldalán szépen lemászott a kenőanyag és befolyt lent a siklócsapágyba, így a zörgő hang megszűnt.

2023. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is inkább rozsdás lé, mint olaj :) most megpróbáltam kirazni a vizet belőle és most használtam. Remélem nem lesz tőle bajom 😂
2023. márc. 29. 19:18
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nincs benne olaj, illetve a szinterezett siklócsapágy lényegéhez tartozik, hogy vákuumban olajjal megszívatják, de az nem is válik ki belőle.

Plusz van egy elválasztó szimering is közben.

2023. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!