Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyrezsón miért nem fő le...

Villanyrezsón miért nem fő le rendesen a 12 személyes kotyogóban a kávé?

Figyelt kérdés

2023. márc. 31. 09:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként a rezsó alkalmas arra, hogy a vizet rendesen felforralja, akkor valószínűleg a kotyogóval van a baj. Ki van tisztítva? A gumigyűrű rendben? Nem ereszt valahol?
2023. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mindig kitisztítom, fényes az egész, a tömítése rendben, a tölcsér lyukai is tiszták. Annyi történik, hogy csak szörtyög, de nem nyomja kifelé magából a kávét. Gáztűzhelyen vagy camping gázégőn simán egyben egy hatalmas folyamban jön kifelé és rendesen tömény lesz a kávé.
2023. márc. 31. 10:12
 3/19 anonim ***** válasza:

12 személyes kotyogó ?

nem nagy egy kicsit ?

2023. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
akkor a rezsó nem melegít ...
2023. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
91%

Rezsó is van többféle, spirális vagy sík, talán nem jó a hőátadás, a kotyogó kis felülete, illetve a légrés miatt.

De én 1-2 személyest láttam már, nem 12.

Bár én ettől a magyarban elterjedt "személyes" elnevezéstől is hülyét kapok néha.

1-2 adagos inkább. Mintha 1 személy nem is használhatna 2 személyes kávéfőzőt.

2023. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Alacsony a rezsó teljesítménye ehhez a mérethez.
2023. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:

150 W egy kávéfőző, én még láttam ilyennek a belsejét, fűtőbetétjét:

[link]

Nem a teljesítmény a gond, aki használt már rezsót, ismerheti azt a jelenséget, amikor vizet forralunk és a lábast / fazekat leszorítjuk, csökken a légrés, hirtelen jobban fő a víz.

Ezért is jobb a gázláng, ilyen gond nincs. Meg nyilván az indukciósnál sem.

2023. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy villanyrezsóm, a teljesítmény megvolna. A fűtőbetét és a főzőfelület között levegő van, nem érnek össze közvetlenül. Ételmelegítésre alkalmas, de főzésre nem, annyira rossz a hőátadás. Még egy kávé sem fő le rajta.
2023. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A rezsó középen nem fűt, ha pont középen van a kávéfőző, akkor ez normális.

[link]

2023. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kotyogós hosszúkás alakú: kis alapterületű, de magas. A kotyogós fenéklapjának a területe hányadrésze is a rezsó főzőlapfelületének? Segítek: ha átmérőben fele, akkor a felület negyedannyi. Ha átmérőben harmada, akkor a felület kilencedannyi...

Miután a hőátvitel a kotyogós fenéklapjánál valósul meg, gyakorlatilag a rezsó teljesítményének a negyede vagy a kilencede jut a kávé főzésére. Na én ezért (is) esküszök a gáztüzhelyre. Lehet hogy egy borszeszégő is előbb lefőzi mint a rezsó...

Ettől függetlenül a 9-es válaszolónak is igaza van, a fűtőszál tekercselésből adódik, hogy középen van egy kevésbé meleg, "holt zóna". Tehát a melegfejlesztés kiterjedése a rezsólapon gyűrű alakban képződik.

2023. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!