Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit eszik egy régebbi...

Mennyit eszik egy régebbi fajta automata mosogép víz melegítzés közben? (Watt-ra gondolok.)

Figyelt kérdés

Illetve az elosztó dugalj melegszik langyos amikor mosok.

Ez normális? Prbléma nem volt vele eddig.Már évek óta használom így.

Van rajta még egy hűtő is és egy számítógép+monitor erősítő.

A pc-t le mértem terhelés alatt 130 watt volt a proci+vga fogyasztása.

50watt a monitor erősítő kb 30Watt.

Hűtőt azt nem tudom az is egy régebbi magas hűtőszekrény fagyasztó nélkül interneten valami 150-200 watt olvastam hogy annyi.

16 Amperes a villanyóra elvielg de mivel régi nem szeretném maxra le terhelni a konnketort.Elvileg az ilyen 3600 amper a 16Amperes óra én nem értek hozzá.

De szeretnék rá kötni egy nagyobb fogyasztót (pc-ét) ami 850Wattos táppal érkezik.A vga fogyasztása max 361Watt a processzoré 110Watt.

És persze amikor mosok akkor nem megy a pc terhelésen csak alapjáraton.

850Wattból sem szabadna neki maxot fel venni cska ilyen 600-700-at.

El füstölni nem akarok az új pcét :D ezért veszek hozzá egy Apc 20.000ft-os hosszabítot is ami elvileg véd a túlfesz ellen.

Viszont úgy tudom megoldani hogy az apc-ét egy régebbi hosszabítóba dugom és úgy jön be aztán a szobába a pc-hez.

Valaki aki esetleg otthon van ebben adna véleményt köszi.



2023. ápr. 14. 15:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és ha épp nem mosok akkor egyáltalán nem melegszik a dugalj.
2023. ápr. 14. 16:02
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"régebbi fajta automata mosogép víz melegítzés közben" A gép adatai között megtalálod. Ha keresed, a "régebbi fajta " kevés lesz a tipus azonositásához! (Ha a PC-áramfelvételét le tudtad mérni akkor ezt miért nem tudod?)
2023. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
sajnos nincs watt mérőm amit a konnektorba lehet dugni a pc-ét teszt programmal néztem..
2023. ápr. 14. 16:17
 4/12 A kérdező kommentje:
mosógépet meg találtam.ez az: [link]
2023. ápr. 14. 16:20
 5/12 A kérdező kommentje:
1.3 kWh az 1300watt egy ciklus alatt az nem kevés.
2023. ápr. 14. 16:25
 6/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
76%

Ez nem így működik, 1,3 kWh a becsült átlagos energiafogyasztás. Ezt többféle program átlagából számítják ki, akár egy éves összfogyasztásból visszaosztva, most pontosan nem emlékszem. Miután a különböző programok nem ugyanannyit fogyasztanak. De téged nem ez érdekel.

A készülék egységei különféle pillanatnyi áramot, illetve teljesítményt vesznek fel. Főmotor, szivattyú, fűtőbetét stb. Utóbbi általában több ezer wattos és hideg víznél még folyamatosan fűt, később csak szakaszosan kapcsol be.

[link]

Tehát kiderül, hogy ez a gép 10 A, illetve 2200 W pillanatnyi teljesítményt is felránthat a csúcsokban.

220 V-tal számoltak, 230 V-ól még egy kicsit több.

2023. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%
Vagyis 230 V-ról.
2023. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
Kevés adatból nem tudom megmondani.
2023. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az elosztó dugalj nem jó jel ha melegszik, olcsó kínai bóvlit nem érdemes venni. Vélhetően az elosztó a hibás, gyenge minőségű.

A kábel viszont langyosodhat mégpedig akkor amikor a vizet felfűti a mosógép. Ugyanis van benne egy 2-2,5kW-os fűtőszál, ez kb. 10Amper áramot jelent, ettől már langyul a kábel, természetes jelenség.

Érdemes megemlíteni, régebbi mosógépeknél a kábel érkeresztmetszete gyakran 1,5mm2. Újabban többnyire az 1mm2-t használják... és olyan rövidre vágják hogy még véletlenül se érjen el a legközelebbi konnektorhoz. Pedig a fürdőszobában még a dugaszolóaljzatok magassága is szabványosítva van (1,40m) érthetetlen hogy az új mosógépgyártók még ezt sem veszik figyelembe...

Az áruházakban kapható "elosztók" is sajnos többnyire 1mm2-esek. Mosógéphez, mikrosütőhöz, olajradiátorhoz, stb. én mindig az 1,5mm2-es hosszabbítókat javaslom.

Ezt onnan tudod megállapítani hogy a kábelköpenyre a 3G1.5mm2 felirat van ráírva. A "szokásos" kábeleken ez előtt még a H05 VV-F jelölés is szerepel (amely a szabványra, a feszültségszintre, a szigetelés anyagára és a kábel hajlékonyságára vonatkozik).

Tehát ilyen kábellel szerelt elosztót vegyél.

Továbbá kerülni kell a T elosztót, én abból még minőségit nem láttam.

2023. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát inkább húzatok be a szobába majd egy konnektort kábel csatornában. Az lesz a legbiztosabb szerintem bár nem tudom mennyibe kerül.Illetve hogy ezt majd hogyan lehet megvalósítani hova kell kötni stb.. lehet hülyeésget mondok de a falba ahol van a kerek doboz az bent van a szobába abba bele lehet kötni az új konnekntort? Vagy közvetlenül a villanyóráig el kell vezetni? sajnos én hülye vagyok az elektronikához.

Bár mivel a falban is régi vezeték van ki tudja milyewn állapotban van. Lehet jobb lenne teljesen végig vezetni újkábellel az óráig.

És rá dugom az Apc-és hosszabítót abból így nem lehet baj.

Annó másik háznál mikor volt hasonló problémám bár ott ki volt alakítva a konnektor a falban szépen újra húzták nekem új kábelre és arról használtam a pc-ét.Nem kellet falat bontani hozzá nem tudom itt ez megoldható e valahogy.Csak kérdés mennyi a költsége jó lenne ilyen 30k-ból ki jönne az az egy konnektor.

2023. ápr. 14. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!