Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A klíma beltéri egysége...

A klíma beltéri egysége susogó hangot ad ki, a karbantartó szerint ez normális és nem lehet vele mit kezdeni. Átvernek csak?

Figyelt kérdés
Üdv! Lassan 2 éve vettem a klímám (bosch, tudom nem a legjobb) és kb 3 hét után elkezdett susogó hangot kiadni a beltéri egység teljesen random időnként és időre. Olyan mintha nem egyenletesen fújná a levegőt. Akkor leráztak azzal, hogy ha lehet szezon után intézzem. Mivel rendesen hűt nem foglalkoztam vele viszont azért elég idegesítő egy idő után ez a hang és mivel az éves karbantartásnál meg ki kell fizetnem 15 ezret 10 perc munkára azért, hogy maradjon a gari gondoltam csak meg kéne csináltatni garanciálisan mert nem normális, hogy vadiúj gép ilyen hangot ad ki. A klímás telefonon azt mondta, hogy majd megnézik. Akik a héten kint voltak karbantartani hozzájuk el se jutott ez az infó. Miután felvázoltam a problémát azt mondták ez normális és nem lehet vele mit kezdeni mert ez attól van, hogy nem egyenletesen adagolja a hűtőközeget a gép. Olvastam, hogy ez lehet attól is ha koszos de ez újonnan és karbantartás után is jelentkezett szóval nem hinném, hogy erről van szó. Attól tartok csak átvertek, hogy lerázzanak mert ugyan ez az ember szerelte be annó és ha rajta múlik és nem állok bele bizonyos dolgokba undorító kontár munkát csináltak volna. Ötletek/hasonló tapasztalatok? Köszi!

2023. ápr. 16. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem susog, nekem Gree márkából van, a terelőjét van hogy leveszem mert a levegőt ahogy tereli hol hangos hol halk, zavart. A folyadék körforgásba van ugye, de susogást sztem annak se kéne adni, ha megvan a kellő mennyiségű hűtő folyadék, nem vagyok szaki csak próbálok segíteni vmit.
2023. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális a susogó hang.
2023. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Írásban jelezd a problémád a vállalkozás felé akitől vásároltad.

Ezzel egy időben a Bosch felé is írhatsz:

[link]

2023. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem értem a susogós hangot. Egyedül nálam akkor szokott susogós hangot kiadni mikor télen fűtéskor leolvasztja magát és ahogy megfordítja a hűtő közeget akkor suhog kicsit hallhatóan. De ez a jelenség ilyenkor normális. Nem tudom nem e autómata üzemmódban használod esetleg a klímát? Mert néha előfordul hogy ha automatán van a klíma hogy a beállított hőmérséklet után hűtésről fűtésre kapcsol majd fordítva... és akkor a keringési kör megfordulásakor adhat ki susogós hangot. Új készüléknél meg bővek garanciás vedd fel a kapcsolatot a céggel.
2023. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsük el, hogy minden ilyen jellegű eszköznél, berendezésnél megadják a zajszintet dB-ben.

Az, hogy valamit lehet hallani, az egy dolog, hogy egy másiknál (klímánál) ilyen nem hallható, az egy másik.

Alapkérdés: meghaladja-e a zajszint a működéshez megadottat?

Ha igen, akkor kifogásolható, ha nem, akkor nem, még ha úgymond külön hallasz is valamit.

2023. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!