Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány fok az ideális illetve...

Hány fok az ideális illetve hányas erősegűre kell állítani egy hűtőt?

Figyelt kérdés

Összevissza írnak mindent a neten valamint nem lehet sokszor érteni , hogy most a °C -fokról írnak vagy a hűtő hűtésének erőségről.

Ezért légyszíves írátok meg a kinek nagyon régi hűtőtője van hányasra szoktátok állítania hűtötöket 0-5 erőssegnél?


Tények:

Adott egy 20éves Siemens hűtő.

Tekerős beállítással 0-5ig amin , az 5ösnél van egy lyuk.

Kezdjük ott,hogy nem igazán tudom ennek a lyuknak az 5ösnél mi a funkciója?

Nem igazán tudom hogyan kell állnia a tekerőnek,hogy az adott erősség érvényesüljön.


Aztán nyílván befolyásolja a dolgokat,hogy szinte üres a hűtő: hűtendő csokit meg keszételt tejes italt meg virslit, kész ételt szoktam benne tartani.

Tehát nincs teletömve, joforman üres.

Ezen a részlet kérdést nw firtassatok , de lenyeges infó lehet.


Aztán hiába állítgattam eddig sosem ment 5°c alá a hőmérséglet pedig azt írják mindenhol ,hogy 5 fok felett már szaporodnaka bacik,de aztán meg azt is a 7-10°teljesen ideális.

(Tudom,hogy különböző emeleteken különöző a hőmérséglet).


Szóval akinek régia hűtője és 5ösig lehet fokozni a hűtést , mit állítotok be?


Van speckó hűtő hőmérőm.

Onnan tudom hány fok vana hűtőben.



ápr. 26. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
1es , a legtakarékosabb ,nyáron mindig menne felmelegiti a lakást újra bekapcsol. a többivel is sokkal többet megy . Tegyél bele üdítőket palackos vizeket , ezek tartják a hideget .
ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Nyáron volt, hogy maxon ment, mert 30 fok fölött volt a konyhában és sok volt a cucc benne. Ha kevés a cucc, akkor 3-ason van, hűvös időben 1-3 között, megintcsak attól függően, hogy mennyi étel van benne.
ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Aki tudja a (régi) hűtője hőmérségletét, a szintéken írja meg légyszíves mennyi az adott szintek es hányasra van allitva a fokozatt.

Minél többen írják ugyanazt legalább jó kinduló pont,hogy most ki tényleg az ideállis,

ápr. 26. 18:50
 4/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Múltkor el lett magyarázva, hogy nincs pontos összefüggés a fokozatok és a hőmérséklet között.

Annyi erővel rá is írhatnák neked a tekerőre.

Eleve a klasszikus konstrukciónál a termosztát a párologtató (fagyasztórész) hőmérsékletére kapcsol, aminek negatívnak kell lenni, alatta pedig szokott lenni egy zsalu, amivel befolyásolni tudod a légáramlást, tehát még attól is függ a belső tér hőfoka.

Meg milyen "lyukról" beszélsz, átmérő, mélység, hol?

ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem pl sokáig 1-esen ment, amúgy kevés cucc van benne általában. És pont belefutottam egy olyan leírásba, hogy 5°C alatt kellene, hogy legyen.

Kiolvasztottam, hogy ne legyen jeges, majd egy hőmérővel a belsejében 2-esre álíítva megfigyeltem, hogy pont így 4-5°C közt marad. Azóta 2-esen használom és kifogástalanul hűt.

ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem mindig 3 van .
ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mad Max2 ***** válasza:

A hűtőgépek tekerentyűs állítója egy hőfokszabályzó.


Nem a teljesítményt állítja, hanem ki/be kapcsolgatja a hűtő kompresszorát.

A kompresszor teljesítménye adott, az vagy megy vagy nem megy.


A hőfokszabályzót egy jól müködő hűtő esetén érdemes kb középállásba állítani, igy a hűtőben nem lesz túl hideg és nem lesz túl meleg sem.


Ha feltolod maxra azzal azt éred el hogy a kompresszor szinte állíndóan menni fog(nő a villanyszámlád) bejegesedig egy idő utána hűtő hátfala, mega mélyhűtő is.

És mivela jég hőszigetel igy a kompresszornak egyre többet kell dolgoznia hogy előállítsa a hőfokszabályzón beállított hőfokot.


Ezért pl sokan ugy szokták kinyírni a már régebbi hűtőjüket nyáron hogy feltolják 5 erősségre a hőfokszabályzót mert hogy hideg legyen a sör... Na de a már régi hűtő nem tudja a nagy melegben elérni azt a hőmérsékletet ami be lett neki állítva, igy a kompresszor non stop megy, nem tudja a jeget leolvasztani amiga kompresszor megy.

Igy elkezdi gyártania hűtő hátuljára a vastag jeget, de a hűtőben még sincs a kivánt hideg.

És ha valaki ragaszkodik ehez a maxon járatáshoz akkor igy szépen ki is nyírja a kompresszort, évekkel előbb kipurcan, közben többet fogyaszt és még nem is hűt.


A hőfokszabályzót a lehető legkisebb fokozatra érdemes állítani, ahol mégh a hűtés megfelelő számodra, és nem romlik mega kaja.


Egy teljesen új hűtő az 1 es fokozaton is szépen hűt.

Egy régebbit 2-3 asra érdemes állítani.

Semmiképp nem érdemes állíndóan a maxra feltekerni... Fentebb írtam miért!

ápr. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tarts egy hőmérőt a hűtőben. Ideális esetben 4°C körül van. Ha ennél több, tekerd erősebbre (pl. ha eddig 3-as volt, 2-esre, vagy akár 1-esre), ha kevesebb, fordítva. De az sem jó, ha 0°C körül van.
ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocs, az előbb fordítva írtam a fokozatokat, és csak most olvastam, hogy nem megy 5°C alá, akkor talán tartsd 5-ösön, de talán egy leolvasztás jót tenne neki.
ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Aj kezdenek egymásnak ellentmondó vélemények születni...

Egy éjszaka alatt az alsó polcon volt a hőmerő

8as mutatott a 3-mas fokozatnál.

Továbbra sem ment le 4 alá..

ápr. 27. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!