Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Sütőknél mely funkcióknak van...

Sütőknél mely funkcióknak van értelme és mi az ami parasztvakítás?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint:

Gőzsütés - tegyek egy rekeszbe vizet és gőzölni fog. Ezt egy lábassal is meg lehet oldani

Pizza funkció - 300 °C-ot képes előállítani a sütő. Kár, hogy a jó pizzához 400 kell legalább.

Maghőmérő - Ez kifejezetten hasznosnak tűnik, ha tényleg működik.

Pirolitikus tisztítás - Az elmélet szuper, de a nagy hőfok nem vágja haza idő előtt az elektronikát?


Épp sütő vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni. Max 200 ezret szánnék rá, de ha a funkciók java értelmetlen, szívesen költeném másra a különbözetet.


2023. ápr. 24. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

“ Kár, hogy a jó pizzához 400 kell legalább”

Kár, hogy az igazi olasz pizzát kemencében sütik, de amúgy átlagos sütőben 250-300 foknál 8-15 perc elegendő.

Maghőmérést az élelmészer közepéből végzünk, egy sütő nem tudom ezt hogyan csinálná.

Üdv, egy szakács.

2023. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván kemencében sütik, nekem is volt. Ezért írtam, hogy semmi értelme a funkciónak szerintem.

A maghőmérő a sütő tartozéka, kábellel csatlakoztatható és a sütés kezdetekor már az ételbe szúrva kell indítani a programot. Itt időzítő helyett a sütő a kapott hőmérsékleti adatok alapján dolgozik, az előre beállított maghő alapján kapcsol majd ki.

2023. ápr. 24. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
A gyártók nem csak neked, vagy nekem készítenek gépeket. Ami neked parasztvakítás, az másnak lehet hasznos funkció.
2023. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan sütőt vegyél ami egyszerű, legkevesebb funkciója van. Abban kevesebb dolog romolhat el!
2023. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor költsd másra. A felsoroltak egyike sem parasztvakítás, hanem integrált funkció.


A valódi pizzakemencében valóban nagyobb hőfok uralkodik, mint 300 fok, viszont ott teljesen máshogy is kell sütni a pizzát, mert nem egyenletesen oszlik el a hő, nyitott a kemence tere és forgatni kell a pizzát sütésnél. Hagyományos sütőben ezt nem lehet leutánozni, értelme sincsen, de az sokat segít, ha nem 200-250 fok a limit, hanem több.

2023. ápr. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakács de szoktam sütni. A legkeveres fontos még a gyors felmelegítés. A többi nem számít. Nekem tán ami hiányzik a 30 fok a keleszteshez. A gőz etc funkció nincs kihasználva. A 300 fok meg jó lehet mert pitat lehet benne sütni ellenben minden tepsi elgorbul benne. A pizzahoz már kevés azt nem a sütőben sütöm ahogy írtad, arra nem jó
2023. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pizza funkció egy bődületes nagy hazugség, 450 fok Celsiustól indul a pizza sütése.. ezt egyik háztartási vacak sem tudja...
2023. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a pirolitikus tisztitás? Én attol félek, kigyullad töle a sütő.
2023. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!